Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Loteryjny konkurs w Kuusamo

Oie igrgycbcpdkn
30 Listopada
00:01 2020

Skocznia w Kuusamo znana jest z dużej wrażliwości na warunki atmosferyczne. Regułą w zasadzie jest to, że wiatr tam rozdaje karty. O dziwo wczoraj skoczkowie mieli w miarę sprawiedliwą sytuację pogodową. Skoki odbywały się sprawnie a powiewy nie miały istotnego wpływu na rezultaty. 

Niestety w niedzielę wszystko wróciło do tamtejszych norm i loteryjność dała się niektórym we znaki. Przed rozegraniem popołudniowego konkursu rozegrano kwalifikacje. Nie były one już tak udane, jak piątkowe, bo tym razem rozczarował Klemens Murańka, skacząc zaledwie 88 metrów. Tak krótki skok zaowocował brakiem awansu do pięćdziesiątki. Tym bardziej jest to rozczarowujące, że Klimek dotychczas prezentował się wyjątkowo dobrze. Dowodem jest choćby uzyskane dziewiąte miejsce w sobotę. Potraktujmy te fatalne kwalifikacje, jako wypadek przy pracy. 

W pierwszej serii skoków słabiej zaprezentował się Andrzej Stękała, któremu brakło trochę do wejścia do finału. Z pozostałej czwórki najlepiej wypadli, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Dawid ponownie zajął miejsce na najniższym stopniu podium. Sobotni zwycięzca Niemiec, Eisenbichler pomimo wyraźnego prowadzenia po pierwszej próbie, uległ ostatecznie Norwegowi, Halvorowi Egnerowi Granerudowi. Dla tego ostatniego było to pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata. 

Oficjalne wyniki: https://www.skijumping.pl/wyniki/zawody/4412 

Po trzecim konkursie indywidualnym liderem nadal jest Eisenbichler (280 pkt.), przed Granerudem (200 pkt.) i Kubackim (144 pkt.). Pozostali nasi zawodnicy zajmują następujące miejsca: 5. Żyła (133), 10. Stoch (62), 16. Murańka (38), 18. Stękała (36), 33. Wąsek (15), 37. Kot (11) i 47. Hula (2). W Pucharze Narodów prowadzą Niemcy (944), przed Polską (741) i Norwegią (652). 

Kolejny weekend w Niżnym Tagile w Rosji. Nas reprezentować będzie zaplecze a najlepsza piątka (Kubacki, Żyła, Stoch, Murańka i Stękała) będzie tymczasem przygotowywać się do zbliżających Mistrzostw Świata w Lotach w Planicy (10-13.XII). 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:20170106_VST_Bischofshofen_4135.jpg 

Autor: https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Ailura 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Austria license. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz