Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Macedonia - Polska 0:1

2019.06.08
8 Czerwca
09:30 2019

Z dziennikarskiego obowiązku raczej, niż z innych powodów należy odnotować, kolejne trzecie już zwycięstwo polskiej reprezentacji w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Już przed meczem było wiadomo, że łatwo nie będzie, ale czy tym można tłumaczyć brak koncepcji i walkę z "macedońską nawałnicą"? Macedonia Północna to nie antyczna Macedonia gromiąca ówczesny świat, ale aktualny piłkarski outsider. Kłopoty z takim zespołem nie są dobrym prognostykiem przed następnymi pojedynkami. 

Zgodnie z przypuszczeniami Macedończycy grali agresywnie i nieczysto, na co niestety pozwalał prowadzący mecz włoski sędzia. Nagminnie faulowanego Lewandowskiego traktował jak powietrze, albo marnego aktora, więc miejscowi obrońcy czuli się bezkarni. Dopiero pod koniec meczu jeden z gospodarzy został ukarany ponownie żółtą kartką i nasza drużyna grała przez kilkanaście minut w przewadze. 

Sytuacja polskiej drużyny niby jest dobra, ale styl gry zupełnie nie kojarzy się z pierwszym miejscem w tabeli. Pierwsza połowa była pokazem bezradności i braku koncepcji gry zespołowej. Szczęśliwie zaraz po przerwie udało się uzyskać prowadzenie, jak się okazało gol był na wagę zwycięstwa i trzech punktów. Drugie 45 minut wyglądało nieco lepiej, ale przewaga Polski wynikała głównie ze zmęczenia drużyny gospodarzy. Gdy nasza reprezentacja trochę "poszalała", to i oni przysiedli, co w efekcie zaowocowało nerwową końcówką. 

Po trzech kolejkach eliminacji nasi prowadzą z 9. punktami, przed Izraelem (7 pkt.). W nietypowym terminie bo w najbliższy poniedziałek właśnie te dwie  drużyny rozegrają mecz o prowadzenie w tabeli. Nasi najbliżsi przeciwnicy wczoraj wyraźnie pokonali na wyjeździe najsłabszą Łotwę 3:0, to może ich nastawić bojowo i mimo, że Polska gra u siebie, kolejne czwarte zwycięstwo naszych nie wydaje się oczywiste. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz