Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Mamy trzech króli

2020.01.06
6 Stycznia
20:00 2020

Dziś zakończył się czwarty konkurs 68. Turnieju Czterech Skoczni. Jak zwykle w Święto Trzech Króli, w Bischofshofen poznaliśmy triumfatora jednego z najważniejszych zawodów w skokach narciarskich. Zakończenie okazało się jak najbardziej pożądane przez polskich kibiców, po sukcesach Adama Małysza i Kamila Stocha, trzecim królem okazał się ubiegłoroczny mistrz świata, Dawid Kubacki.

Żeby ostudzić już na wstępie entuzjazm, warto wspomnieć, że postawa zwycięzcy jest niestety jedynym jasnym punktem naszej kadry. Pozostali zawodnicy wypadli poniżej oczekiwań, bo trudno nazwać sukcesem rezultaty uzyskane przez resztę polskich skoczków. Miejsca w końcowej klasyfikacji turnieju w drugiej dziesiątce, dla takich sportowców jak Kamil Stoch, czy Piotr Żyła nie dają powodu do radości. 

Wyniki konkursu w Bischofshofen pod linkiem: https://www.skijumping.pl/wyniki/zawody/4238 

Maciej Kot ciągle błądzi w czwartej dziesiątce, Stefan Hula ciągnie się w ogonach konkursów a już Jakub Wolny, to zaprzeczenie tego jakim go pamiętamy sprzed roku. Triumfalne trąbienie z powodu zwycięstwa Dawida Kubackiego może być tylko szkodliwą zasłoną dymną dla sytuacji w polskich skokach. Powtórzę raz jeszcze, że Kubacki jest tym samym dla skoków, jak Lewandowski dla piłki nożnej. Dzięki ich talentom kilku nieudolnych działaczy ma się niezasłużenie dobrze.

Ktoś kto nazwie powyższą ocenę za pospolite zrzędzenie, niech łaskawie wyleje sobie na rozpaloną głowę wiadro lodowatej wody (kilka lat było to nawet trendy), na pewno nie zaszkodzi na logiczne myślenie. Uwaga, skutkiem ubocznym może być przeziębienie. Jako ostateczny argument warto dodać, że zaplecze Kadry A wygląda bardzo słabo. Nie powinno to zresztą dziwić, bo warunki finansowe dla tych zawodników, to praktycznie kpina z ich pracy i odwagi. 

Nie znam wysokości apanaży czołowych działaczy związku narciarskiego, ale pewnie byłoby się czym podzielić ze skazanymi na autentyczne amatorstwo młodymi skoczkami. Sytuacja polskich skoków rokuje niestety źle. Jedyny zauważalny talent, Jakub Wolny, nie daje rady przejść kwalifikacji. Co będzie z polską reprezentacją, gdy kariery zakończą, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła? Polskie skoki wrócą do czasów sprzed Adama Małysza, gdy było tak kiepsko, że większość młodych kibiców nie jest sobie w stanie tego nawet wyobrazić.

W najbliższy weekend wyjazd do Włoch, tam rozegrane zostaną następne zawody. Nie można wykluczyć kolejnych wygranych Dawida Kubackiego, który może zachwycić nie tylko formą, ale i przygotowaniem mentalnym. Przy zauważalnym spadku formy Ryoyu Kobayashiego, jego szanse w walce o Kryształową Kulę znacząco wzrosły. Tylko czy ewentualny triumf Dawida nie stanie się ”figowym listkiem” dla PZN, kryjącym sromotę organizacyjną, brak właściwej organizacji. 

Końcowa klasyfikacja: https://www.skijumping.pl/wyniki/klasyfikacja/ps/tcs/2019-2020 

Jakby nie było, trzymajmy kciuki za naszych zawodników, życząc im także lepszego wsparcia ze strony działaczy. Transmisje telewizyjne jak zwykle w TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1. 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dawid_Kubacki_(POL)_2019.jpg 

Autor: https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Granada 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz