Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Markus Eisenbichler - nowy lider

Oie 0sntaymfuovl
23 Listopada
00:01 2020

Wczoraj rozegrano pierwsze zawody indywidualne zimowego Pucharu Świata w skokach narciarskich. W przed-konkursowych kalkulacjach jako jednego z głównych faworytów do zwycięstwa na skoczni w Wiśle wymieniano Markusa Eisenbichlera. 

Słabością większości prognoz jest ich niesprawdzalność, ale tu akurat eksperci się nie mylili i zwycięstwo w nowym sezonie zanotował właśnie ten skoczek niemiecki. Polscy kibice oczekiwali raczej innego rezultatu, ale problem polega na tym, że nasi konkurenci wcale nie mają zamiaru "padać plackiem" przed naszymi życzeniami. 

Pierwsze zawody w nowym sezonie przyniosły wiele zaskakujących rozwiązań. Do rundy finałowej nie weszło wielu znaczących zawodników. Warto tu wymienić takich skoczków jak: Jewgienij Klimow, Stefan Kraft, Jakub Wolny, Daniel Andre Tande, czy Daiki Ito. Nas też zaskoczyły niepozytywnie wyniki Wąska i Zniszczoła, którzy także odpadli po pierwszym skoku. 

W jednym z wywiadów Markus Eisenbichler stwierdził, że chciałby w tym sezonie włączyć się do walki o swoje wymarzone trofeum - "Kryształową Kulę". Dziś potwierdził te aspiracje dwoma doskonałymi skokami, wygrywając wyraźnie przed swoim kolegą z drużyny, zresztą także autorem świetnych prób, Karlem Geigerem. 

Nasi zawodnicy nieco niżej, niż na to liczyliśmy. Najwyżej został sklasyfikowany Piotr Żyła (5), jedenasty był Dawid Kubacki, którego drugi skok był wyraźnie nieudany. Pozostała piątka naszych finalistów była już niżej. Niestety widać ciągle problemy u Kamila Stocha, którego druga próba była wybitnie nieudana (tylko 104 metry i ostatecznie 27 miejsce). 

Kompletne wyniki: https://www.skijumping.pl/wyniki/zawody/4410 

W następny weekend skoczkowie udadzą się do Finlandii. W sobotę o godzinie 16:30 początek pierwszych zawodów na skoczni Ruka w Kuusamo. Transmisje telewizyjne na kanałach TVP 1(16:20) i Eurosport 1(16:00). 

Zdjęcie: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:20190302_FIS_NWSC_Seefeld_Medal_Ceremony_850_6840_Markus_Eisenbichler.jpg 

Autor: https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Granada 

Public Domain. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz