Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Marsz Niepodległości 2020

1280px marsz niepodległości 2019 5
11 Listopada
16:16 2020

Nie do końca zgodnie z planem przebiegał tegoroczny Marsz Niepodległości. Alternatywna wersja marszu zorganizowana w formie mobilnej nie sprawdziła się. Przyczyn było kilka, jedną z obiektywnych stała się prawdopodobnie większa od możliwych do zaakceptowania ilość chętnych uczestników. 

Zrozumiałe jest, że ulice warszawskie nie są z gumy i policjanci musieli zatrzymywać znaczną część pojazdów na drogach dojazdowych. Niekoniecznie to musiało oznaczać złą wolę służb mundurowych, ani z góry założonego prowokowania  uczestników. Jedynym rozwiązaniem stało się "spieszenie" kierowców po opuszczeniu przez nich zablokowanych pojazdów. 

Z tego właśnie powodu formuła wydarzenia musiała ulec zmianie. Już nie tylko "Rajd Niepodległości", ale forma znana wcześniej. Przebieg także przypominał czasy, gdy u steru rządu stała, obecnie opozycyjna, Platforma Obywatelska. 

Trudno oceniać obiektywnie przebieg marszu, faktem jednak jest, że po raz pierwszy pod kilku lat doszło do zamieszek. Policja starła się agresywnymi grupkami, prawdopodobnie prowokatorów i osobników nieodpowiedzialnych. Z relacji uczestników wiadomym jest dołączanie agresywnych grupek w trakcie przemarszu. Nie można wykluczyć udziału osób, które chciały zakłócić pokojowy przebieg manifestacji. 

Atak na policję spowodował ich reakcję, doszło do użycia gazów łzawiących a nawet broni gładko-lufowej. Znając stosunek sporej części zwolenników politycznej opozycji do Marszu Niepodległości logicznym wydaje się podejrzenie o prowokacje. Póki co dowodów na to nie ma i są to jedynie przypuszczenia. 

Innym środowiskiem, którego nie można wykluczyć, są tzw. kibole, którzy "od zawsze" nienawidzą policji. Oczywiście tu także są to tylko spekulacje. 

Czy zachowanie sił policyjnych było właściwe? Trudno to jednoznacznie ocenić, ale pojawiły się opinie o nadmiernej agresywności z ich strony. 

Smutne jest, że marsz który miał być pokazem patriotyzmu i miłości do Ojczyzny stał się okazją do ulicznych starć i chuligańskich burd. 

Biorąc pod uwagę obecne trendy społeczno-polityczne pozostaje mieć nadzieję, że za rok Polacy będą mieli okazję świętować spokojnie, o ile jeszcze ktoś na nie zezwoli (polski a nie "światowy" rząd?). 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Marsz_Niepodleg%C5%82o%C5%9Bci_2019_(5).jpg 

Autor: https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Wistula 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license. 

O Autorze

 images images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (2)

 1. No avatar 60x60
  "prawa" Łódź śro, 11 lis 2020 19:15:50 +0000

  Grupek prowokatorów. :D "Prawi" bandyci spalili chłopu ksiegarnie i mieszkanie , i obrzucili policje kamieniami. Uwiera tak bardzo "prawy "elektorat i jego pochodzenie. Bandyterka. Przy 10 - 20 krotnie większych protestach kobiet zostały tylko pomalowane pomniki (które czasem były od razu zmywane przez protestujących) oraz kościoły (gdzie kościół przez naciski na władze jest stroną w sprawie. Nazywajmy rzeczy po imieniu kolejny raz "prawi" bandyci pod przewodnictwem posła konfederacji winnickiego i bandyty bąkiewicza wywołały zamieszki? wstyd? trudno nie tylko gospodarkę wolnorynkową dostajemy w pakiecie od "prawych " ludzi, dostajemy bandyterkę i zamordyzm

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor śro, 11 lis 2020 19:21:21 +0000

   Osoby łamiące prawo powinny być karane z równą stanowczością, bez żadnych wyjątków.

  • No avatar 40x40
   "prawa" Łódź śro, 11 lis 2020 20:37:51 +0000

   Ale to jest jasne. Natomiast ciekawe jest czemu przy kilkudziesięciokrotnie mniejszej ilości uczestników (biorąc pod uwagę całą polskę) , "prawi" patrioci nie umieją wyrazić swojego patriotyzmu inaczej niż paląc księgarnię i dewastując miasto, wywołując zamieszki z policją

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor czw, 12 lis 2020 00:10:56 +0000

   Proszę mnie dobrze zrozumieć, z całym szacunkiem, ale znana jest funkcja prowokatorów. To gatunek ludzi, jak dla mnie, szczególnie godnych pogardy. Nie twierdzę, że to musi być ich robota, ale przecież i Pan nie jest w stanie tego wykluczyć. Nie każdy człowiek deklarujący poglądy nam zbliżone jest ideałem, ale też nie każdy po przeciwnej musi być bandytą i idiotą. Takie myślenie nam się wpaja, by uniemożliwić jakąkolwiek współpracę (wzajemne szczucie). To cyniczne działanie mające ułatwić sterowanie zwykłymi członkami społeczeństwa w imię odwiecznej zasady divide et impera (dziel i rządź). To ułatwia zapanowanie nad społeczeństwem, które naprawdę łatwe nie jest, ale na dłuższą metę prowadzić to może tylko do zagłady naszego gatunku. Tylko społeczeństwo wykorzystujące maksymalnie uzdolnienia każdej z jednostek będzie rozwijać się optymalnie (oczywiście konieczny jest kompromis między umiejętnościami jednostki a potrzebami wykorzystanymi w strukturze całej zbiorowości). To szansa na przetrwanie, by nasza cywilizacja nie zniszczyła samej siebie. Równe szanse dla wszystkich i wczesne rozpoznanie uzdolnień dziecka powinny być podstawą edukacji a następnie filarem rozwoju społecznego. Mimo, że uznaję swoje poglądy za prawicowe, jestem jednak wrogiem zamieszek ;).

  • No avatar 40x40
   "prawa" Łódź czw, 12 lis 2020 09:24:52 +0000

   A może prościej wytłumaczyć że prawicowy nacjonalistyczny elektorat to w dużej części bezmyslna cholota i bydło. Ciężko przeciez przyznac się przed sobą ze ma sie poglady podobne do tych ludzi. Albo, że ci ludzie reprezentują na ulicach poglady Autora Widzialem filmy z dworca w warszawie nacjonalisctyczni "patrioci" narzucali tam kamieni atakując policje że skrawka posadzki nie było widać. tysiace kamieni prowokatorzy narzucali. Niech autor sie ocknie. Podpalone mieszkanie ostrzelali racami jak na meczu, wsrod nich guru orgsnizator nazista bąkiewicz. Najlepsze jest jednak zdjecie "polskiego patrioty" nieskalanego głębszą myślą [nie kibica, takiego zwyklego] w szaliku polska i pieknie hajlujacego do kamery. Magia siwata z telefonem gdzie kazdy ma aparat . Niestery "prawy" elektorat to w wiekszosci kretyni, nacjonalisci i nazisci, połączeni z kibolami ktorzy bog honor ojczyzna traktują jak szmate. wiem ze ciezko sie reszcie prawicowcow z tym pogodzi i racjonalizują to jak Autor, że prowokatorzy i spisek.Niestety trzeba sie pogodzić ze polski prawicowy "patriota" [oprocz promila normalnych ludzi o prawicowych pogladach] to albo czlowiek w garniturku udajacy iteligenta jak bakiewicz czy winnicki, starający sie mówić ladnie i pompatycznie o niczym żeby podjudzic tłum [w wiekszosci golodupce z jedym garniakiem], albo obrońca kobiet przed "ciapatymi" najezdzcami z kamiemiem w reku [tradycyjnie jak jego przodek ktory zszedl z drzewa ] krzyczący bog honor ojczyzna. ciężko utożsamić się z tym elektoratem czlowiekowi po studiach? wiem

  • No avatar 40x40
   "prawa" Łódź czw, 12 lis 2020 10:28:08 +0000

   Inteligentna twarz "polskiego" ? "patrioty" https://tiny.pl/7kbgw

  • No avatar 40x40
   "prawa" Łódź czw, 12 lis 2020 11:42:39 +0000

   bogobojni honorowi ojczyźniani prowokatorzy :D https://fb.watch/1IScalSXoM/

  • No avatar 40x40
   "prawa" Łódź czw, 12 lis 2020 11:58:44 +0000

   "zostaw nie gaś tego. Niech płonie ta ku#wa" - powiedział bogobojny obrońca życia nienarodzonego , obrońca kobiet i kościoła

  • No avatar 40x40
   "prawa" Łódź czw, 12 lis 2020 11:59:14 +0000

   https://youtu.be/exTjoUo1P0I

  • No avatar 40x40
   "prawa" Łódź czw, 12 lis 2020 12:01:49 +0000

   najlepszy głos rozsądku w tle trochę mądrzejszego neandertalczyka (przepraszam prawicowego "patrioty") ,że nie to mieszkanie podpalili :D

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor czw, 12 lis 2020 21:30:10 +0000

   Wychodzę z założenia, że nie ten koniem, który koniem się nazywa. A co do sprawców podpalenia, to widziałem w internecie screen bodajże z Twittera, gdzie antifowcy rozmawiali o akcji w tym mieszkaniu i swoim w tym udziale. Nie wiem, czy jest to prawda, czy fałszywka, przy obecnych możliwościach kreacji rzeczywistości niczego nie można być pewnym. Powinien mieć Pan tego świadomość i nie upraszczać sobie wizji świata w sposób z góry założony. Troglodyci zawsze będą troglodytami a to, że się będą podszywać pod jakieś poglądy niekoniecznie musi oznaczać ich związek z nimi. Gawiedź jest łatwo sprowokować, tacy ludzie w ślepej zapalczywości nie mają poglądów, tylko złe emocje. Jaki proponuje Pan sposób na życie w zbiorowości ludzkiej o odmiennej wizji społeczeństwa? Walka o dominację a następnie eliminacja pokonanych? Kara śmierci, czy dożywotnia izolacja? A może obozy reedukacyjne? Obaj wiemy, że to złe rozwiązania. Nie chcę zbyt mocno tu przypominać niedaleką przecież historię. Wierzę natomiast, że ludzie mądrzy są po obu stronach barykady stworzonej ku uciesze i wygodzie rządzących. Ludzie mądrzy to osoby o otwartych umysłach i potrafiący słuchać ze zrozumieniem. Nieodrzucający z zasady odmienności, ale szukający kompromisu, znalezienia optymalnej drogi dla ludzkości, dla przyszłych pokoleń. Nieposiadający tej mądrości muszą być edukowani i to nie na zasadzie "prania mózgów", ale nowego systemu nauczania dostosowanego do indywidualnych możliwości i uzdolnień. Użył Pan słowa "podjudzić", oj niepoprawne to mocno ;).

  • No avatar 40x40
   "prawa" Łódź czw, 12 lis 2020 23:30:31 +0000

   Co by w tym mieszkaniu nie było to "patrioci" nawet niepowinni myśleć o spaleniu komuś mieszkania. Przy protestach kobiet wielokrotnie licznieszych żaden kościółek z dymem nie poszedł. A patrioci spalili ksiegarnie, mieszkanie [nawet nie to co chcieli] i wywolali zamieszki. Jest Pan świadomy innej miary tych protestów. Bo ja pokojowych protestów nie przymierzę do tej chołoty co zrobiła dewastacje warszawy. A co proponuje. wystarczą wybory. mam tylko nadzieje na uczciwe liczenie. Obecnie ludzie sa tak "wkurw%%ni" na prawice ze juz zaglosuja odpowiednio. i znow na kilkanascie lat będzie spokój. Każdy logicznie myślący prawicowiec wie i otwarcie to mówi, że walkę o aborcje juz przegrali bo ludzie odchylą wahadło w druga stronę. Jak to jeden ksiądz [i to wcale nie postępowy] powiedział wczoraj. bardzo by chcial zeby za 20 lat kościoły nie były puste, ale na to sie nie zanosci. Prawica i kościół w okolo miesiąc przestrzeliła sobie oba kolana i celuje w głowę.

  • No avatar 40x40
   "prawa" Łódź czw, 12 lis 2020 23:38:35 +0000

   i jeszcze jedna ważna rzecz. swiat to postęp. od samego zarania, z drobnymi co raz krótszymi etapami wyhamowania. wiec z założenia cos nie postępowego jest skazane na porażkę. ludzie zawsze ciagna z zacofania [ czyli biedy] do postępu. wiec kijem wisly bąkiewicz i spółka nie zawrócą. tak samo boom na konfederacje jest ale juz ludzie widza co oznacza konfederacja u wladzy

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor pią, 13 lis 2020 17:12:49 +0000

   Podstawowym błędem w Pańskim rozumowaniu jest przyjęcie a priori dwóch błędnych a przynajmniej wątpliwych założeń. Są to: przyjęcie jako pewnik sprawców zamieszek jako ludzi prawicy i brak choćby próby zobiektywizowania oceny demonstracji kobiet i narodowej. Jak ktoś robi coś źle ze strony lewicowej, to "miał powód", z drugiej nigdy powodu mieć nie mogą. Razi mnie agresywność po każdej ze stron i może jestem człowiekiem starej daty, ale okropnie wyglądają wulgaryzmy, szczególnie ze strony kobiet, czy dziewcząt. Świat poprawności politycznej dąży niestety do zrównania w "prawach do wulgarności" płeć, która z mojego punktu widzenia zasługuje na szacunek i opiekę. Eksperyment typu "kobiety na traktory" nie sprawdził się i nigdy nie sprawdzi. Każda z płci ma swoje predyspozycje wynikające choćby z biologicznej konstrukcji. Po co się licytować na której z demonstracji dokonano większych zniszczeń? Każdy wandalizm powinien zostać ukarany. Myślę, że gdyby podliczyć likwidacje licznych grafitti z wielu obiektów, to jednak zniszczenia były większe, niż zniszczone mieszkanie i księgarnia. We wszystkich przypadkach państwo powinno znaleźć sprawców i odpowiednio ukarać. Wiara ludziom jest potrzebna, gdy jej brak społeczeństwa się degradują. Ułatwia ona życie zwykłym ludziom, którzy nie potrafią funkcjonować bez nadzoru zewnętrznego. A aborcję większość ludzi popiera z wygodnictwa, łatwiej jest zlikwidować dziecko niepełnosprawne, niż się nim opiekować. Żyjemy w kulturze hedonizmu, gdzie "bogiem" stała się wygoda i zaspokajanie popędów. Praca nad własnym rozwojem i chęć samodoskonalenia szybciej będzie przedmiotem kpin, niż podziwu.

  • No avatar 40x40
   "prawa" Łódź sob, 14 lis 2020 15:50:19 +0000

   prowokatorzy :D i tajni agenci sorosa. naprawde z czym do ludzi https://fb.watch/1LJsf8tqrb/

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor sob, 14 lis 2020 18:07:14 +0000

   Wyczuwam niechęć do konkretnego odnoszenia się do moich argumentów. Dyskusja odnosiła się do Marszu Niepodległości 2020 a ostatecznym argumentem z Pańskiej strony ma filmik nagrany przez amatora na dodatek z marszu z roku poprzedniego. Wywiady z pijanym marginesem mają być obrazem prawicy? Proszę wybaczyć, ale to marny pomysł. Sugestie jakobym swoimi wypowiedziami maniacko krążył wokół "prowokatorów I Sorosa" są niestety niepoważne. Na wszystkie Pana zarzuty odpowiadałem rzeczowo i bez prób dyskredytowania Pańskich opinii. Niestety z Pańskiej strony widać jedynie chęć traktowania moich opinii w sposób lekceważący. Wyśmiewanie i kpina to broń (prawie) ostateczna ze strony oponenta, któremu brak argumentów. Na koniec, bo chyba jednak do rzeczowych wniosków nie da rady dojść, podam definicję prowokatora: "osoba, która nakłania inną osobę do popełnienia czynu zabronionego, nie po to, aby ten został popełniony, ale po to, by skierować postępowanie karne przeciwko nakłanianej osobie". Czyli to osoba starająca się udawać kogoś kim nie jest, by uzyskać zamierzony szkodliwy efekt, prowadzący prowokowanego do przestępstwa. Tacy ludzie zwykle nie noszą na piersi napisu PROWOKATOR. Do dyskusji, nie tylko ze mną, polecam się jednak lepiej przygotować, bo sama ironia i kpina, to za mało.

 2. No avatar 60x60
  siedzę na dupie śro, 11 lis 2020 17:25:23 +0000

  "Dzięki wielkiemu poświęceniu Polskiej Policji słońce zaszło dokładnie o godzinie zaznaczonej w każdym dobrym kalendarzu biurowym. Cały świat odetchnął z ulgą". To z nowej, poprawnej politycznie wersji "Faraona". Poprawione tekst zatwierdził osobiście Wielki Zegarmistrz Polskiej Doczesności!

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor śro, 11 lis 2020 19:22:53 +0000

   Nie byłby to pierwszy tekst dostosowany do opanowującej świat poprawności.

Napisz komentarz