Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Na dwoje babka wróżyła, albo nagonka na Klepacką

2019.06.06
6 Czerwca
15:47 2019

Agresywna propaganda LGBT (i inne znaki i litery) nabiera rozpędu. Każdy komu nie po drodze z "nowoczesnymi" ideami, to homofob, nazista, moher, albo inna "patryjota". Prym w tym dziele wiodą tzw. środowiska celebryckie, którym każda krzywda wyrządzona mniejszościom jest tym bardziej bolesna, im bardziej ekstrawagancką postawę wobec tradycji wyrażał pokrzywdzony. Największy rozgłos oczywiście dotyczy kochających, chciałoby się rzec inaczej, ale lepiej chyba powiedzieć w sposób zmodernizowany. Choć tak w gruncie rzeczy to pewne zachowania znane są nawet od starożytności. 

Chcesz być celebrytą, to się zachowuj a nie jakieś ciemnogrodzkie przesądy, czy zabobony. Jednym z podstawowych kierunków ataku poprawności politycznej jest rodzina. Przynajmniej taka tradycyjnie rozumiana, składająca się z kobiety, mężczyzny i ewentualnie dzieci, bo taka typu dwóch tatusiów z adoptowanym synkiem, to już jak najbardziej OK. Z licznego grona gwiazd różnego rodzaju jasności, niechlubnie wyróżnili się ostatnio Jarosław Jakimowicz i Zofia Klepacka. Pierwszy z nich zaprotestował na Facebooku przeciwko tworzeniu Polin, za co zostało zablokowane mu konto. Zofia Klepacka z kolei wyraziła sprzeciw wobec homopropagandy w szkołach i indoktrynacji już najmłodszych przez środowiska LGBT. 

Szczególnie ta druga sprawa i wyłamanie się z powszechnego w tych sferach z poglądami niepasującymi do ideologii, która dotarła do nas z zachodu, wzbudziło masową nagonkę na naszą byłą sportsmenkę. Media zdominowane przez wiadomą orientację ochoczo informują o kolejnych wypowiedziach atakujących panią Klepacką. Ostatnio głośne się stało jej słowne starcie z Kingą Rusin. W sporze stronę "zabobonu" poparł wspomniany Jarosław Jakimowicz. 

Mimo środowiskowej presji Zofia Klepacka nie poddała się i zdecydowanie podtrzymywała swoje stanowisko w obronie klasycznej rodziny. Skoro nie uległa w taki sposób, to pozostał inny mniej subtelny a przez to być może skuteczniejszy - finanse. Państwowy gigant energetyczny PGE, który ją sponsoruje, poprosił sportsmenkę, aby wygasiła swoją aktywność w mediach, gdzie krytykuje LGBT. Słowo prośba wydaje się w takiej sytuacji eufemizmem. 

W ten oto sposób dochodzimy do sedna i wyjaśnienia sensu tytułu artykułu. Jak to jest, że państwowa spółka reprezentuje poglądy teoretycznie zasadniczo odmienne od oficjalnie deklarowanych przez obóz rządzący. Czy sytuacja w której Zofia Klepacka broni wartości chrześcijańskich i nie tylko nie otrzymuje wsparcia ze strony władz, ale na dodatek narażona jest na naciski ze strony organizacji podlegającej rządowi, nie jest dysonansem? Pojawia się pytanie: Dlaczego oficjalne twierdzenie o wspierania tradycji nie idzie w parze z rzeczywistymi działaniami? Pora by wreszcie za słowami poszły czyny.

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zofia_Klepacka.jpg

Autor: Fryta73.

Źródło: https://www.flickr.com/photos/96799800@N07/14192821249/in/photostream/

This image, originally posted to Flickr, was reviewed on by the administrator or reviewer Leoboudv, who confirmed that it was available on Flickr under the stated license on that date.

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic license.

Obraz skadrowany.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz