Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Na Nowy Rok, na barani skok

2020.01.01
1 Stycznia
23:59 2020

Choć zacytowane w tytule stare powiedzenie dotyczy wydłużających się stopniowo dni kosztem nocy, to czemu go nie odnieść do sytuacji w polskich skokach? W Sylwestra odbyły się kolejne kwalifikacje do drugiego konkursu w Turnieju Czterech Skoczni, tym razem w historycznej, bo olimpijskiej, miejscowości Garmisch-Partenkirchen. W epoce "słów" typu "nara", czy "pozdro" nazwijmy ją nowocześniej Ga-Pa. 

Nasi skoczkowie niestety nie zdołali w komplecie wejść do konkursowej pięćdziesiątki, odpadł Jakub Wolny, zawodnik który jeszcze zupełnie niedawno dawał podstawy do optymizmu, że na doświadczonej grupie polskie skoki się nie kończą. 

Nie wchodząc w szczegóły trzeba stwierdzić, że nadal nasza kadra jest zaprzeczeniem sloganu reklamowego Coca-Coli i to niestety nie jest to. Właściwie tylko Dawid Kubacki i jego skoki cieszą polskich kibiców. Pozostali zawodnicy zawodzą w mniejszym lub większym stopniu. Nawet nasz atutowy as, Kamil Stoch rozczarowuje. 

Choć analogie między skokami narciarskimi a piłką nożną mogą się wydawać mocno ryzykowne, to trudno tu nie odnieść do siebie tego jak wygląda polska kadra piłkarska i zespół skoczków. Tak w jednej i drugiej grupie jest potencjał, ale brak im rzeczywistego wsparcia ze strony niedoświadczonego szkoleniowca. W jednym i drugim przypadku, nad wszystkim czuwa pełny wiary w siebie prezes związku, który w kontaktach z dziennikarzami, bez zmrużenia oka i z pełnym przekonaniem oświadczy, że jest dobrze a może nawet lepiej... Jedyne na co można w takiej sytuacji liczyć, to głośne i powszechne zniecierpliwienie kibiców. Tylko czy się komu jeszcze chce protestować? 

Pod linkiem wyniki konkursu w Ga-Pa: https://www.skijumping.pl/wyniki/zawody/4236 

W klasyfikacji łącznej nadal liderem jest R. Kobayashi, przed zwycięzcą z Ga-Pa Lindvikiem i Dawidem Kubackim. W Pucharze Świata bez większych zmian, Polacy poza podium. Kolejne skoki już w Austrii, 4 stycznia w Innsbrucku o godzinie 14:00. Transmisje telewizyjne TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1. Nadzieja umiera ostatnia, więc czekamy na pomyślne wieści. 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Garmisch-Partenkirchen_and_mountain.jpg 

Autor: https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Kulmalukko (Tiia Monto). 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz