Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Na północy zmiana

2019.03.13
13 Marca
19:50 2019

Zbliża się nieuchronnym krokiem kolejna niechciana zmiana czasu na letni, nie żeby komuś lato się źle kojarzyło, ale ta urwana w nocy godzina na sen nie kojarzy się zbyt pozytywnie. Nawet nie będąc człowiekiem ściśle powiązanym z konsekwencjami przestawiania zegarka absolutnie i nieegoistycznie muszę podkreślić swoją solidarność z tymi którym daje się to we znaki. Zmiana na północy nic wspólnego z rzeczonym czasem letnim nic wspólnego nie ma, ale z trwającym od kilku dni turniejem Raw Air. Zgodnie ze wszelkimi znakami na niebie i na skoczni Stefan Kraft na silnym gazie odrobił straty do lidera a nawet zrobił sobie pewien zapas. Prawdopodobne staje się więc, że i tym razem Norweg głównej nagrody nie zdobędzie.

Zgodnie z planem rozegrano dziś kwalifikacje, inaczej zwane prologiem, do czwartkowego konkursu indywidualnego w Trondheim. Tak jak wczoraj potwierdziło się, że najlepszymi w tej chwili skoczkami są Ryoyu Kobayashi i Stefan Kraft, choć w tej chwili w odwrotnej kolejności niezgodnej z tą w Pucharze Świata. Austriak okazał się najlepszy, tak jak i wczoraj, wygrywając z ponad dziesięciopunktową przewagą nad Japończykiem. Trzecie miejsce zajął nasz Dawid, potwierdzając przynależność do ścisłej czołówki światowej a także niestety lekkie nieustabilizowanie formy.

Pozostali nasi reprezentanci także awansowali do jutrzejszych zawodów, jednak ich wyniki poza Kubą (15) raczej rozczarowują. 14 miejsce Kamila, 26 Piotra, 43 Pawła i 44 Stefana, to zdecydowanie gorzej niż byśmy mieli oczekiwać. Co będzie? Wkrótce się przekonamy. Osobiście chciałbym by znowu zapunktował Wąsek, miałoby to dla niego na pewno duże znaczenie, pozwoliłoby mu być może bardziej uwierzyć w swój potencjał, który niewątpliwie posiada.

W klasyfikacji turnieju prowadzi Kraft  (1075,9), przed Johanssonem (1070,6) i R. Kobayashim (1048,5). Stoch jest szósty, Kubacki dziewiąty a Wolny czternasty, pozostali Polacy zajmują odległe miejsca.

Jutro konkurs skoków rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisje telewizyjne na kanałach: TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz