Nam strzelać nie kazano, albo ósma porażka z rzędu

2019.09.30
30 Września
19:55 2019

Nawiązane do Reduty Ordona Adama Mickiewicza wydaje się adekwatne do tego co można obserwować na kolejnych meczach ŁKS-u. Gdyby ściśle trzymać się słów, to łodzianie strzelają, nawet wyjątkowo dużo jak na drużynę, która potrafiła dotąd wygrać tylko jeden mecz, ale cóż z tego skoro skuteczność jest tragiczna.

Obserwując grę ŁKS zastrzeżenia można jedynie mieć do dwóch rzeczy, małej ruchliwości podczas rozgrywania akcji i niestety stale powtarzających się błędów w defensywie. Tak jak w większości meczów i tym razem łodzianie bombardowali przeciwnika, ale na 29 oddanych strzałów tylko jeden trafił do siatki przeciwników.

Brak celności, przy takiej ilości prób jest niepokojący, ale przecież nie dlatego przegrywa się mecze, że próby są rzadko skuteczne. Główną przyczyną wszystkich nieszczęść jest jednak katastrofalna gra w obronie. To właśnie błędy pod własną bramką powodują, że przeciwnicy ogrywają ŁKS bez większych kłopotów.

Dziś mecz zaczął się od kanonady łodzian, co z tego, gdy nie zdobyli bramki. Przewaga w polu, posiadaniu piłki nie przekuła się i tym razem na wymierną korzyść. Tymczasem Zagłębie robiło swoją robotę z zaskakującą skutecznością. W 16. minucie najpierw Damjan Bohar a w 20. Saša Živec zadali dwa mocne ciosy. Dwubramkowa przewaga w zasadzie jasno określiła sytuację. Lubinianie mogli spokojnie kontrolować mecz próbując wykonać kolejne skuteczne kontry ambitnie atakującemu ŁKS-owi. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Drugie 45 minut łodzianie rozpoczęli z jedną zmianą w składzie, w miejsce Dragoljuba Srnicia trener wprowadził Piotra Pyrdoła. Ten młody zawodnik z piłkarskiego rodu powiązanego z klubem od trzech pokoleń, już po pięciu minutach wlał nadzieję w serca kibiców ŁKS. Kontaktowa bramka przez siedem minut rozjaśniła nieco miny zawiedzionych łodzian. Co z tego, skoro kolejny błąd w defensywie zakończył się trzecim golem dla gospodarzy. Skutecznym egzekutorem po raz drugi okazał się Bohar. Tak jak kilka dni temu Słoweńcy pozbawili naszych siatkarzy marzeń o złocie na Mistrzostwach Europy siatkarzy, tak dziś przedstawiciele tej samej nacji nie dali szans na przerwanie fatalnej passy ŁKS-owi.

W niedzielę na stadionie przy alei Unii, o godzinie 12:30 rozpocznie się mecz z przedostatnią w tabeli Koroną Kielce. Złośliwie można go znowu nazwać kolejnym meczem "na dnie" tabeli. Czy jest szansa na zwycięstwo? Niby tak, to przecież nie jest drużyna z "czuba" Ekstraklasy, ale optymistom, o ile tacy jeszcze są, warto przypomnieć że kielczanie w ostatniej kolejce zdołali pokonać wrocławski Śląsk. Niewesoło jest, gdy pojedynek z drużyną z 15. miejsca na własnym boisku nie rozgrywa się w roli faworyta a tak niestety jest teraz.

Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 3:1 (2:0)

Dialog Arena w Lubinie -tu rozgrywa swe mecze 2-krotny Mistrz Polski (91,07) - Zagłębie Lubin (21 August 2009).

This file is licensed under the Creative Commons Attribution 3.0 Unported license.