Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Budujemy godność narodową - Narodowe Forum Polityczne

2019.10.31.3
31 Października
23:59 2019

Nadal wielu tak zwanych zwykłych ludzi kojarzy określenie "narodowiec" w sposób podawany przez polskojęzyczne media. Fałszywie przedstawiany wizerunek, łysego "karka" z "bejsbolem", miał na celu skompromitować ludzi ceniących polskość i walczących o przywrócenie godności Polakom. Przykłady ekstremalnych zachowań niektórych grup kibicowskich, były wykorzystywane do lansowania alternatywnego Polaka-Europejczyka, jako nowego właściwego wyboru.

Medialna nieobecność przedstawicieli Ruchu Narodowego do roku 2015, pozwalała praktycznie bezkarnie zakłamywać rzeczywistość. Pierwszą jaskółką popularyzującą wśród masowego odbiorcy idee narodowe stał się moment przejęcia organizacji obchodów 11. listopada przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Marsze Niepodległości, dzięki współpracy środowisk wywodzących się z Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego, uzyskały rangę imprez masowych.

Rozwój tej ważnej dla polskiego patriotyzmu imprezy widać przez porównanie frekwencji w XXI wieku (warszawskich marszów w Narodowym Święcie Niepodległości). Początkowo skupiały one kilkuset demonstrantów, by w ubiegłym roku, nawet według zwykle zaniżanych szacunków policyjnych, zgromadzić ćwierć miliona patriotów. Warto tu zwrócić uwagę na wielką pracę wykonaną przez grupę skupioną wokół Roberta Bąkiewicza.

Odbudowa poczucia godności narodowej to praca wielu ludzi, chcących odtworzyć potencjał niszczony z różną intensywnością od roku 1939. Najpierw w czasach okupacji niemieckiej i radzieckiej wymordowano miliony Polaków, w tym jednostki najcenniejsze dla polskiej świadomości. Po II wojnie światowej, szczególnie okres stalinowski dobijał resztki myśli niezależnej. Dopiero po roku 1956, od przejęcia władzy przez Władysława Gomułkę wrócił do świadomości publicznej polski patriotyzm.

Niezależnie od tego, że wasalizm w stosunku do ZSRR był faktem, to jednak ówczesne władze PZPR nie brały pod uwagę koncepcji wejścia w skład tego komunistycznego "super-państwa". Polska nawet jako państwo socjalistyczne zachowywała swoje prawo do odrębności państwowej i niewątpliwie skrzywionej, ale jednak patriotycznej świadomości. Kto ulegając zakłamanej współczesnej propagandzie widzi samo zło w PRL, niech posłucha często przydługich i nudnych przemówień I sekretarza Gomułki. Słowa Polska i patriotyzm występowały w nich znacznie częściej, niż w III Rzeczpospolitej.

Dzieło odbudowy polskości po roku 1989 wzięły na siebie środowiska narodowe, często podzielone, ale przecież nie to jest najważniejsze. Praca od podstaw daje swoje efekty. Szczególnie staje się to widoczne w ostatnim dziesięcioleciu. Wielką sprawą są coroczne Marsze Niepodległości, ale spektrum działań jest znacznie szersze.

W roku 2015, wraz z Kukiz '15, weszła kilkuosobowa reprezentacja narodowców do Sejmu. Podobnie licznie grupa w nowym parlamencie jest i teraz. Korzystniejsze jest to, że grupa Konfederacji ma bardziej wyraziste i spójne poglądy, niż klub bez twarzy Pawła Kukiza. To daje większe możliwości prezentowania na mównicy sejmowej sumienia patriotycznej części narodu.

Nie tylko działacze rozpoznawalni w przestrzeni publicznej mogą robić dobrą robotę. Wielu z nas chcących wzmocnić godność Polaków angażuje się bezinteresownie w tą pracę. Dobrym miejscem na to jest internet a szczególnie istniejące tam portale, blogi, czy fanpejdże na Facebooku i innych serwisach społecznościowych. 

Kultywowanie pamięci bohaterów i innych wybitnych Polaków to dzieło, któremu coraz więcej z nas poświęca swój czas i różnego rodzaju talenty. Chciałbym w tym miejscu zarekomendować Narodowe Forum Polityczne na Facebooku. Strona została założona przez Michała Kawalca w styczniu ubiegłego roku. NFP jest blogiem narodowo-konserwatywnym, oficjalnie nie wspiera żadnej partii politycznej. Można tam przeczytać merytoryczne posty o tematyce politycznej, historycznej a także komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych i społecznych.

To, że słowa "Polska jest najważniejsza" wrogowie naszego narodu mogą nazwać faszyzmem, nie powinno nas dziwić i zniechęcać. Odbudowa pozycji Ojczyzny musi nas łączyć, niezależnie od różnic światopoglądowych. W przestrzeni publicznej musi być miejsce dla ludzi wielu orientacji i wizji społecznego kształtu narodu (lewica i prawica). Wystarczy tylko spełniać jeden warunek wspólny - troska o Polskę.

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Independence_March_2018_Warsaw_(16).jpg

Marsz Niepodległości w Warszawie - 11 listopada 2018r. Stulecie odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów.

Autor: https://commons.wikimedia.org/wiki/User:MOs810

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.

Obraz skadrowany.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz