Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Narty zawieszone na kołku

Hill 3540632 640
24 Marca
19:12 2019

Tradycyjnie w miłym, relaksującym nastroju rozegrane zostały zawody zamykające zmagania Pucharu Świata w sezonie 2018/2019. Piękna, słoneczna pogoda tworzyła idealne tło a na szczęście niezbyt mocne podmuchy wiatru, tym razem nie utrudniały organizacji imprezy. 

Zgodnie z wszelkimi oczekiwaniami Ryoyu Kobayashi zabrał wszystko co jeszcze pozostało do wzięcia. Markus Eisenbichler musiał się obyć smakiem, trzeba jednak przyznać że jak zawsze w sytuacji przegranej potrafił przyjąć ją z godnością. Niemiec znany ze specyficznej ekspresji, gimnastyki szczęki etc., przed skokiem, budził nieco kontrowersji, jest jednak sportowcem co się zowie i jak to się mówi - ma klasę.

Sprzyjające warunki atmosferyczne a także, bez wątpienia, potencjał sportowców, zaowocowały doskonałymi wynikami. Pierwszy z nich i najważniejszy mógł nieco zmartwić polskich kibiców, genialny Japończyk ustanowił nowy rekord Letalnicy, swojego kraju i oczywiście osobisty, który aktualnie wynosi 252 metry. Poprawił tym samym o pół metra najlepszy wynik na tej skoczni należący dotychczas do Kamila Stocha. Na pocieszenie dla nas Piotr Żyła wreszcie zdołał ustać skok lepszy od swojego rekordu i od 24. marca jego życiowym najdłuższym lot ma długość 248 metrów. Pomimo tego nie zajął miejsca na podium i jako konsekwentny zwolennik wszelakiego rodzaju torii spiskowych chciałbym dodać, że sędziowie robili wrażenie "nadmiernie przyjaznych" dla Słoweńców. Efektem tego było między innymi drugie miejsce Domena Prevca, pomimo niezbyt udanego drugiego skoku. Patrząc na tyle obiektywnie, na ile się da, powinien zająć czwarte miejsce a Eisenbichler i Żyła powinni być odpowiednio, drugim i trzecim. Stało się jak się stało i Piotr, dzięki temu, podkręcił jeszcze na wyższy poziom swój rekord w ilości czwartych miejsc, dobijając do imponującej liczby 6. Jak to dobrze być optymistą, dzięki temu zawsze da się znaleźć powód do radości.

Turniej Planica 7 zakończył się sukcesem R. Kobayashiego, drugi był Eisenbichler a trzeci Zajc. Tuż za podium, jakżeby miało być inaczej Żyła. Siódmy był Kubacki, dziesiąty Wolny a 11 Stoch.

Ostatnim zwycięstwem w sezonie Kobayashi spuentował cały sezon skoków, łącznie zbierając 2085 punktów. Drugim w klasyfikacji był Kraft, tracąc do zwycięzcy 736 punktów. Podium uzupełnił Kamil Stoch, który uzyskał łącznie 1288 punktów. Na swoim "ulubionym" czwartym miejscu znalazł się Żyła (1131). Dzięki udanym skokom w ostatnim konkursie Dawid Kubacki zdołał odzyskać piąte miejsce w Pucharze Świata, kosztem Roberta Johanssona. Puchar Narodów po raz drugi w historii zdobyła nasza reprezentacja. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami trener Horngacher zakończył pracę z polską kadrą, decyzją zawodników i PZN jego praca została uwieńczona wyjątkowym gestem. Polacy przekazali otrzymany Puchar Narodów w jego ręce. Ostatnim rozstrzygnięciem niedzielnych zawodów było zdobycie małej kryształowej kuli przez "japońskiego dominatora".

Pora odetchnąć od zimowych skoków, aż do listopada, wcześniej rozegrany zostanie cykl Letniego Grand Prix - inauguracja w Wiśle 20 lipca. 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/photos/hill-ski-jump-ski-sport-ski-jumping-3540632/ 

Autor: Guido Kamm (guidokamm). 

Pixabay License. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz