Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Nie było łatwo

2019.03.24.2
24 Marca
22:13 2019

Mecz w Warszawie przeciwko Łotwie miał być tylko formalnością. Polscy kibice nie wątpili przed meczem w wyraźne zwycięstwo, a że życie często odbiega od prognoz mogliśmy się przekonać obserwując mecz, szczególnie w pierwszej połowie. 

Założenie, że Łotysze wycofają się i będą bronić wybijając na oślep piłkę okazały się całkowicie błędnie. Przez pierwszy kwadrans to oni przeważali i mieli kilka konkretnych sytuacji bramkowych, których na szczęście dla nas nie potrafili wykorzystać. Z biegiem czasu nasza drużyna zaczęła osiągać przewagę, lecz także i nam brakowało skuteczności. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Mimo wielu zastrzeżeń do gry poszczególnych zawodników, trener nie dokonał zmian i po przerwie w tym składzie ruszyliśmy do zmasowanego ataku. Przez długi czas nie dawało to efektu, dopiero w 76 minucie jeden z najsłabszych na boisku Reca dośrodkował z lewej części boiska a Lewandowski główką pokonał łotewskiego bramkarza. Nasz kapitan po ośmiu meczach indolencji strzeleckiej odblokował się i strzelił swojego 56 gola w kadrze. Po utracie bramki łotewscy piłkarze bardziej otworzyli się próbując wyrównać stan meczu, to dało nam więcej okazji na podwyższenie wyniku. Udało się to osiem minut później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Jakuba Błaszczykowskiego, wspaniałym szczupakiem ustalił stan meczu Kamil Glik.

Oceniając mecz należy wspomnieć o groźnych kontrach Łotyszy a także niepodyktowaniu rzutu karnego dla Polaków po zagraniu ręką przez łotewskiego obrońcę. Sędzia tego nie zauważył, tak jak i wielu nieczystych zagrań na Robercie Lewandowskim. Ogólnie azerski arbiter był słabym elementem spotkania i swoimi nieudolnymi decyzjami doprowadził do nadmiernie agresywnej gry.

Po dwóch kolejkach eliminacji nasza reprezentacja prowadzi w tabeli z 6 punktami, przed Izraelem (4 pkt.) , który niespodziewanie pokonał u siebie Austrię 4:2. Trzecie miejsce w tabeli zajmuje Macedonia Północna (4 pkt.) po remisie na wyjeździe ze Słowenią (1:1), co także należy potraktować jako niespodziankę. Jak widać, fatalnie zaczęła Austria, która po dwóch porażkach jest ostatnia. 7 czerwca wyjazd do Skopije, gdzie rozegramy mecz z Macedonią Płn.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz