Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Niefrasobliwe narzucanie obostrzeń niczego nie rozwiązuje

Oie owk4qwekfaza
30 Października
23:01 2020

Druga fala koronawirusa została zaplanowana przez „ekspertów” już wiosną tego roku a ogłoszona oficjalnie około tygodnia temu. Społeczeństwu odgórnie narzucono liczne – i niejednokrotnie kontrowersyjne – ograniczenia, które kładą się długim cieniem na gospodarce i społeczeństwie. Wszystko zostało „dokładnie przemyślane” także w segmencie polskim, albowiem rządzący chcą pod osłoną kilku równocześnie wrzuconych ustaw (a to robią w kilkunastu ostatnich dniach) ustawić społeczeństwo posłusznie pod ścianą. To jest gra dobrze – i niestety perfidnie zarazem – przemyślana. Wszystkie te działania powodują wielkie wzburzenie społeczeństwa i gromadne publiczne wystąpienia na ulicach wielu polskich miast i miasteczek. W ten sposób rządzący niszczą – może i po części nieświadomie – gospodarkę i dzielą w sposób szczególny polskie społeczeństwo. Wszyscy powinni się opamiętać, od ministrów i parlamentarzystów po wszystkich pojedynczych uczestników społecznych niepokojów. 

Unia Polityki Realnej wydała w tej sprawie 24 października, w dniu kiedy w Warszawie odbywały się wielkie demonstracje przeciwko obostrzeniom, zdecydowane oświadczenie:

http://www.upr.org.pl/index.php/2020/10/27/oswiadczenie-unii-polityki-realnej-w-sprawie-obostrzen-epidemicznych/

Oświadczenie Unii Polityki Realnej w sprawie nadmiernych obostrzeń epidemicznych

Unia Polityki Realnej z rosnącym zaniepokojeniem obserwuje negatywne następstwa aktualnej, nieskutecznej polityki epidemicznej dla całości polskiej gospodarki, a także dla nauczania polskiej młodzieży i jakości studiów na wyższych uczelniach.

Wyłączanie całych działów gospodarki i odsuwanie od pracy tysięcy pracowników w dłuższej perspektywie oznaczać będzie nieuchronny upadek firm i idące za tym galopujące bezrobocie.

Działania rządu uderzają także w wolności obywatelskie poprzez stosowanie niedopuszczalnych metod oraz łamiących prawo rozporządzeń i represji, co jasno pokazuje, że rząd traktuje własnych obywateli niczym nieodpowiedzialne dzieci, którymi można dowolnie sterować wedle chwilowo przyjętych zasad, a także nie szanuje ich praw konstytucyjnych.

Uważamy te wszystkie działania rządu za świadome niszczenie rozlicznych działów gospodarki narodowej i w równej mierze społeczeństwa obywatelskiego. W związku z tym oczekujemy głębokiej refleksji rządzących i szybkiej rezygnacji z większości niepotrzebnych ograniczeń epidemicznych.

Rada Główna Unii Polityki Realnej

Warszawa, dnia 24 października 2020 roku

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/maskowa%C4%87-koronawirusy-kwarantanna-5008660/ 

Autor: Engin_Akyurt. 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

Jan szałowski 300x300

Jan Szałowski

Jan Szałowski(1952) - łodzianin, absolwent UŁ, historyk, dziennikarz, podróżnik, krajoznawca, miłośnik Lwowa i ziem wschodnich dawnej Rzeczypospolitej, niezależny publicysta. Inicjator konferencji naukowych i konkursów dla młodzieży licealnej. Publikuje m.in. na łamach 'Aspektu Polskiego' i 'Polityki Polskiej' oraz na kilku portalach, autor wykładów, odczytów i prelekcji o różnorodnej tematyce, głównie w instytucjach kultury, chwilami poeta. Członek Rady Osiedla 'Chojny Dąbrowa', od roku 1991 członek Unii Polityki Realnej a także członek licznych stowarzyszeń, m.in. Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Komentarze (3)

 1. No avatar 60x60
  Jan Szałowski pon, 02 lis 2020 18:25:39 +0000

  Człowiek rozumny powinien zakładać drugą możliwość, by nie obudzić się pewnego dnia z ręką w nocniku ... - tak upadała Polska w drugiej połowie XVIII wieku, i finalnie upadła ...

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski pią, 06 lis 2020 09:06:47 +0000

   Aż strach dopuszczać do siebie logiczne prognozy.

 2. No avatar 60x60
  Jan Szałowski sob, 31 paź 2020 22:19:14 +0000

  Polityka jest grą wielu aktorów sceny politycznej. Nigdy wszystkiego nie wiemy. I nie wiemy kto obok nas i jakie ma plany. Ciekawą postacią był Karol XII, który nigdy nie informował swojego otoczenia, co zamierza zrobić za kilka miesięcy. Nawet jak wysyłał umyślnego (gońca/kuriera) do Szwecji do kanclerza, to w wypadku przejęcia papierów i tak nie wiedziano, o co chodzi, skoro były tam takie wstawki, jak: zamierzam zrobić to, o czym ci mówiłem, gdy ostatni raz rozmawialiśmy w XXX etc.

 3. images images img 20180914 145412
  Paweł Wiśniewski sob, 31 paź 2020 09:46:15 +0000

  Skomentuję nieco enigmatycznie: albo ktoś nie ma koncepcji, albo (niestety) ją ma.

Napisz komentarz