Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Niemiła niespodzianka

2019.04.07.1
7 Kwietnia
19:48 2019

Każda passa musi się kiedyś kończyć, tak stał się dziś z ŁKS. Dziś ponieśli pierwszą porażkę kończąc serię rozpoczętą 14 września w Niepołomicach. Z Puszczą zaczęli z Puszczą zakończyli. 

Po bardzo udanych meczach, mało kto z łódzkich kibiców, no może poza tymi związanymi z Widzewem, spodziewał się takiego wyniku. Niestety pocieszać się można tylko dwoma faktami: nadal bezpieczna, choć już mniejsza, przewaga nad trzecim zespołem i stosunkowo niezła gra w przegranym meczu.

Silne antagonizmy między kibicami ŁKS i Widzewa może po ostatnim weekendzie nieco złagodnieją, bo radość z niepowodzenia sąsiadów zza miedzy bywa wątpliwą satysfakcją. Potwierdziła się słuszność starego powiedzenia - nie ciesz się dziadku z czyjegoś wypadku. W sobotę złą remisową passę przedłużył RTS, ciesząc najbardziej zajadłych kibiców ŁKS. Dziś dla odmiany mogą triumfować kibice Widzewa. Czy jednak o to w kibicowaniu powinno chodzić? Może lepiej byłoby skupić się na trzymaniu kciuków za ulubionym zespołem a podarować sobie kultywowanie tradycyjnej i niepotrzebnej nienawiści?

Nie udały się ostatnie mecze łódzkim klubom, pozostaje mieć jedynie nadzieję, że będzie lepiej. Widzew w końcu zacznie wygrywać a ŁKS poprawi skuteczność i porażka z Puszczą okaże się jednorazową wpadką. Dla porządku wypada poinformować, że zwycięską bramkę dla niepołomiczan zdobył były piłkarz ŁKS Bartosz Widejko (26 minuta). Bardzo niekorzystnym zdarzeniem była czerwona kartka, za dwie żółte, dla Maksymiliana Rozwandowicza. Osłabienie składu z tego wynikające utrudniło dziś walkę o korzystniejszy wynik a odsunięcie od składu w następnych, także osłabi siłę uderzeniową zespołu.

ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:1)

Zły wynik z Puszczą nie daje powodu do paniki, oby lepiej było w kolejnym meczu, w sobotę w Tychach (godz. 17:45).

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/photos/grass-lawn-field-sports-soccer-2616911/

Autor: StockSnap.

Pixabay License.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz