Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Niezłomni obrońcy życia

2020.06.08.1
8 Czerwca
00:19 2020

3 raz w tym roku, a nasty raz w historii naszego miasta odbyła się dziś w Łodzi pikieta przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka Pro-life. Gdy tylko zelżały obostrzenia Ministerstwa Zdrowia związane z epidemią koronawirusa wrócili na front walki o człowieczeństwo, o życie najmniejszych.  

Uczestnicy zgromadzili się w sobotę 6-go czerwca około godziny 17:00 u zbiegu ulic Rzgowskiej i Paradnej, nieopodal Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Jak mogliśmy przeczytać na transparencie, który mieli demonstrujący, tylko w tym szpitalu w 2017 r. przeprowadzono 32 legalne aborcje.
Jak zapewniał organizator pikiety Paweł Adamiak, mimo iż takie działania mogło by się wydawać nie mają większego znaczenia dla niezorientowanych, jeżeli swymi działaniami przyczynią się do uratowania choćby jednego życia dziecka to już warto – "Kto ratuje jedno życie ratuje cały świat".
Podobne pikiety odbywają się w wielu miastach Polski, a przedstawiciele organizacji powołują się na liczne świadectwa kobiet, które po zobaczeniu, usłyszeniu treści płynących z megafonu jeszcze raz przemyślało swoją decyzję i ostatecznie dało szansę życia swojemu nienarodzonemu dziecku.
Na jednym z plakatów niezłomni obrońcy życia przyrównują aborcję do epidemii.
Według nich za sprawą aborcji corocznie w Polsce morduje się tysiące bezbronnych dzieci.
Czy jako cywilizowany naród w centrum Europy możemy nadal na to przyzwalać?
„Świadoma i dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu.” - Jan Paweł II
Niestety, choć były to odosobnione przypadki, nie obyło się bez agresji i epitetów ze strony przejeżdżających wobec uczestników pikiety.
Pro-liferzy z Łodzi zapowiadają kolejne działania i zachęcają do udziału.
Chcesz wiedzieć więcej wejdź na: www.stopaborcji.pl
Autor: PublicDomainPictures.
Pixabay License.
Obraz skadrowany.

O Autorze

Dariusz ziemba 300x300

Dariusz Ziemba

Dariusz Ziemba - technik-ekonomista, od blisko 20 lat prowadzi własną działalność gospodarcza, od 16 lat mąż, ojciec 3 dzieci. Urodzony w 19 grudnia 1981 r. w Warszawie, od 33 lat zamieszkały w Łodzi, związany rodzinnie z miastem od 4 pokoleń. W końcu lat 90-tych współtworzył drużyny ZPS "Commando", honorowy dawca krwi, działacz społeczny, Radny Osiedlowy, kandydat na ławnika sądowego. Od 2015 r. zaangażowany w Ruch K'15, później Endecję, obecnie prezes łódzkiego koła Ruchu Narodowego. Członek Związku Dużych Rodzin 3+ ; współpracuje z Ruchem Kontroli Wyborów, Fundacją Pro Prawo do Życia, Rotami Niepodległości, angażuje się w życie parafii. Znany z wielu inicjatyw społecznych i zbiórek dla potrzebujących. Stara się współpracować z różnymi środowiskami wierząc, że wspólny cel, jakim jest dobro lokalnej społeczności, ale i narodu, powinien być realizowany ponad podziałami. Wyznaje zasadę: możemy się w wielu kwestiach różnić, ale rozmawiać zawsze warto.

Komentarze (0)

Napisz komentarz