Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Nigdy więcej bratnich wojen!

Oie cbca4llqcohc
5 Września
23:59 2020

Pod takim hasłem został zorganizowany i zrealizowany marsz nacjonalistów w Gdańsku. Organizatorami wydarzenia były dwie organizacje: White North Crew i Autonomiczni Nacjonaliści. 

Przemarsz rozpoczęto spod bramy Stoczni Gdańskiej o godzinie 14:00, brało w nim udział około 150 osób, w tym reprezentanci czeskiego Frontu Społeczno-Narodowego, Bułgarskiego Związku Narodowego oraz francuskiego Le Nationaliste. Niestety na drodze liczniejszego udziału reprezentantów ugrupowań nacjonalistycznych stanęły wprowadzone w ostatnich dniach obostrzenia koronawirusowe. 

Poza organizatorami marszu obecni byli także przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego, Stowarzyszenia Niklot, a także Zarzewia na rzecz Tożsamości. 

Pochód rozpoczęło krótkie przemówienie przypominające o idei z jakimi identyfikują się środowiska nacjonalistyczne we współczesnej Europie. Nie jest to wbrew lewicowym pomówieniom szowinizm, faszyzm, czy nazizm, ale idea Europy Ojczyzn. Odżegnują się także od historycznych krzywd i zaszłości utrudniających pokojową koegzystencję państw europejskich. 

Hasło pochodu "Nigdy więcej bratnich wojen" w kontekście rocznicowym wybuchu II wojny światowej rozpoczętej niemiecką agresją na Polskę może wydawać się nieco ryzykowne, bo dawało okazję do ataków na polskich nacjonalistów przez siły im nieprzychylne. I rzeczywiście stało się to pretekstem do posądzeń o "braterstwo z III Rzeszą". (https://strajk.eu/nacjonalisci-uczcili-rocznice-wybuchu-ii-wojny-swiatowej-szowinistycznym-haslem/ )

Podany powyżej link dostatecznie udowadnia jak dalecy od rzeczowej dyskusji są ludzie nieprzychylni nacjonalistom. Uczestnicy pochodu nieśli flagi dwudziestu pięciu państw europejskich i skandowali hasła: „Europa, Młodość, Rewolucja”, „Solidarność naszą bronią”, „White lives matter”, „Europejskie braterstwo”, „Frei, Sozial, National” oraz główne hasło „Nigdy więcej bratnich wojen”. 

Myślę, że podane powyżej fakty dostatecznie dowodzą faktu odżegnania się od przyprawianej nacjonalistom "szowinistycznej gęby". Bo czy czymś złym jest umiłowanie własnej Ojczyzny, pamiętając przy tym o szacunku dla innych narodów? 

Miłość do Polski, patriotyzm mogą być tylko źle widziane przez środowiska kosmopolityczne, zwolenników NWO, którym istnienie państw narodowych stoi na przeszkodzie do wprowadzania szkodliwych  totalitarnych, ogólnoświatowych idei. 

Marsz spotkał się z nielicznymi grupkami kontrmanifestantów, wywodzących się z grup lewicowo-liberalnych i sympatyków federalistycznej Europy. Poza jedną drobną interwencją sił porządkowych wszystko przebiegło bez zakłóceń. Pod słynną fontanną Neptuna na Długim Targu pochód zakończyły wystąpienia delegacji zagranicznych i polskich nacjonalistów. 

Nacjonalizm to miłość do Ojczyzny, swojego narodu, ale także szacunek dla innych państw i narodowości. 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Fontanna_Neptuna_4_AW.jpg 

Autor: https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Wolskaola 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland license. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz