Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Niuanse nowego myślenia

Oie clrrzg5o7s2q
14 Września
22:37 2020

Myślenie to siła napędowa cywilizacji, wynika ono ze wstydliwej przypadłości jaką jest lenistwo. Można by pokusić się o pozornie karkołomne stwierdzenie, że niechęć do wysiłku i wygodnictwo stały się podstawą sukcesu gatunku Homo sapiens. 

Czy zawsze proces myślenia można nazwać twórczym? Oczywiście nie. Nie każdy posiada odpowiednie zdolności a także przygotowanie do tworzenia czegoś wartościowego i innowacyjnego. Problemem podstawowym w społeczeństwie są próby zaistnienia w tej dziedzinie przez  jednostki zupełnie do tego pozbawione predyspozycji. Lepiej by było, gdyby takie osoby nie znajdowały się w strukturach zajmujących się tworzeniem projektów w jakiejkolwiek dziedzinie. 

Jak sprawy wyglądają w Polsce, ale i nie tylko, możemy obserwować na co dzień. Współczesne społeczeństwa, pomimo pozorów nowoczesności (w dobrym znaczeniu tego słowa), tworzone są na strukturach powstałych w oparciu nie o przydatność danej jednostki, ale są raczej wynikiem personalnych układów (nepotyzm). 

Żyjemy w świecie w którym instytucje państwowe rozrastają się ponad wszelkie granice normalności. Służą one przede wszystkim nadzorowi realizacji różnego rodzaju przepisów a także, co gorsza, tworzeniu nowych. Na takie stanowiska dostają się często ludzie z tzw. układów, gdzie nie decydują kompetencje, ale tylko protekcja. Niestety konsekwencją tego jest to, że ludzie przypadkowi i z oczywistych powodów nieprzygotowani zaczynają "myśleć konstruktywnie". Pod tym określeniem rozumiem kreację ułomnych przepisów, nie dość że niepotrzebnych, ale wręcz społecznie szkodliwych. Wydajność twórcza wymuszana przez struktury organizacyjne instytucji państwowych i samorządowych prowadzi do niepotrzebnego komplikowania zasad działania w społeczeństwie, zamiast je usprawniać skutkuje czymś odwrotnym.

Świetnym przykładem jest tu osoba rzecznika praw obywatelskich, Adama Bodnara. Nie chciałbym odnosić się tu do sensowności, bądź nie, istnienia takiego stanowiska, ale raczej do jednego z jego ostatnich działań. Działania całkowicie pozbawionego sensu i będącego doskonałym przykładem sensowności wcześniejszego wywodu. 

Jak inaczej można nazwać "Postępowania w sprawach o ustalenie płci. Przewodnik dla sędziów i pełnomocników", przygotowany przez ekspertów BRPO zbiór aktualnego orzecznictwa sądów polskich i europejskich, uzupełniony o komentarze i rekomendacje w tym zakresie. Dla zainteresowanych treścią podaję link do tego tworu: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/postepowania-w-sprawach-o-ustalenie-plci-przewodnik-dla-sedziow-i-pelnomocnikow . 

Czymże innym jak nie, kolokwialnie mówiąc, biciem piany jest praca pomagająca określać płeć sędziom i innym pracowników urzędów sprawiedliwości? Brzmi to jak jawna kpina z rozumu wysłana z chorego świata poprawności politycznej. Świata w którym nie ma rzeczy oczywistych ani normalnych. Relatywizm w czystej postaci. 

Siły międzynarodowego zidiocenia z całych sił chcą wepchnąć Polskę w objęcia obłędu, w którym nawet płeć jest pojęciem względnym i jak najbardziej subiektywnym. Osobnik płci męskiej może twierdzić, że jest kobietą a na to co mniej sprawne intelektualnie istoty z ochotą przyklasną. 

Przyjęcie zasady, że nie ma rzeczy obiektywnie jednoznacznych prowadzi do całkowitej destrukcji społeczeństw. Do stworzenia bezrozumnej masy, dla której jedynymi prawdami będzie to co usłyszą z ekranów telewizorów i innych mediów. Do pełni "szczęścia" brakować będzie tylko zamknięcia ust osobom potrafiącym myśleć samodzielnie, choć tak naprawdę nie jest to do końca konieczne, biorąc pod uwagę proporcje sił przekazu w głównym nurcie i środowisk niezależnych. 

Pozbawienie ludzi oparcia w podstawowych prawdach i logice, to przygotowanie do budowy fundamentu pod nowy porządek świata - struktur nowoczesnego totalitaryzmu zbudowanego na grzbietach bezwolnych jednostek (niewolników). 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/bezdomny-alkoholizm-smutek-pijany-1416564/ 

Autor: jem1066. 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz