Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Odessa. Poetyckie post scriptum

2020.06.04
4 Czerwca
00:01 2020

Nim zdecyduję się na jakiś nowy obszar wspomnień, kto wie, kto wie, przedkładam patriotyczną refleksję o moim miejscu w Europie. To wiersz, który powstał na początku XXI wieku. Może i inni tak myślą. Chętnie wysłucham, czytając komentarze.
CZĄSTKA WIĘKSZEJ CAŁOŚCI
Między Florencją, Rimini i Płowdiw
a Uppsalą i HamburgiemMiędzy Reims i Amsterdamem
a Petersburgiem, Odessą i Warną
szukałem siebiew Europie całeja od zawsze
i pomimo wszelkich ‘ale’
mieszkam tutajitutaj na zawsze pozostanę
określony pokoleń
wyborem

O Autorze

Jan szałowski 300x300

Jan Szałowski

Jan Szałowski(1952) - łodzianin, absolwent UŁ, historyk, dziennikarz, podróżnik, krajoznawca, miłośnik Lwowa i ziem wschodnich dawnej Rzeczypospolitej, niezależny publicysta. Inicjator konferencji naukowych i konkursów dla młodzieży licealnej. Publikuje m.in. na łamach 'Aspektu Polskiego' i 'Polityki Polskiej' oraz na kilku portalach, autor wykładów, odczytów i prelekcji o różnorodnej tematyce, głównie w instytucjach kultury, chwilami poeta. Członek Rady Osiedla 'Chojny Dąbrowa', od roku 1991 członek Unii Polityki Realnej a także członek licznych stowarzyszeń, m.in. Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Komentarze (1)

  1.  images  images img 20180914 145412
    Paweł Wiśniewski śro, 03 cze 2020 22:03:11 +0000

    Muszę Ci się przyznać, że pomimo "głuchoty" na białe wiersze, to Twój trafił do mnie. Ładne wyznanie patriotyzmu, odnalezienia się we własnym kraju i polskiej kulturze. Ładne, bo poezja to sztuka przekazu w atrakcyjnej formie.

Napisz komentarz