Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Odszedł Ks. Prałat Jan Szadkowski

2020.05.26
26 Maja
00:01 2020

16 maja 2020 roku zmarł w 71 roku życia i 47 roku kapłaństwa śp. ksiądz prałat Jan Szadkowski - pierwszy proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Łodzi i Kanonik Gremialny Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej. 


Ksiądz Jan Szadkowski był oddany społeczności lokalnej Radogoszcza, szczególnie parafii, której był proboszczem od 1983 roku, od chwili jej erygowania. Został proboszczem parafii z "gołym" placem, bez budynku kościoła. Dzięki zdolnościom organizacyjnym ks. Jana, w ciągu kilku lat powstała murowana kaplica, budynki plebanii a w końcu  piękny gmach kościoła.


Był dobrym gospodarzem parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Od początku wspierał również świeckie poczynania swoich parafian, kierując się dobrem mieszkańców i swoimi patriotycznymi przekonaniami. W połowie lat 90. pomagał organizować się Radzie Osiedla Radogoszcz - jednostce pomocniczej Miasta, użyczając początkowo sali w budynku parafialnym na siedzibę Rady Osiedla. 


Ks. proboszcz został pochowany w rodzinnej miejscowości koło Łęczycy.

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/photos/mural-fresco-artwork-historically-336417/

Autor: Anja #helpinghands #solidarity#stays healthy (cocoparisienne).

Pixabay License.

Obraz skadrowany.

O Autorze

Andrzej korasewicz 300x300

Andrzej Korasiewicz

Andrzej Korasiewicz (1973) - samorządowiec, współredagował stronę lodz.pl, pisał m.in. do "Najwyższego Czasu!", "Tygodnika Solidarność". Redaktor naczelny i założyciel portalu Alternativepop.pl w latach 2001-2018.  Autor cotygodniowej audycji Alternativepop w Gdynia Radio od 2019 r. (gdyniaradio.com/07-niedziela-2130/)

Komentarze (0)

Napisz komentarz