Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Pawiany i ich plany - cz. I

Oie kgzkbfc9dqht
2 Grudnia
09:08 2021

Lato AD 2021 zakończyło się - jako astronomiczne 21 września, ale nie zakończyły się manifestacje i protesty w obronie klimatu inspirowane, przez niby nie wiadomo kogo. A klimat w bieżącym roku, przynajmniej w strefie umiarkowanej naszej planety, nie wskazywał i nadal nie rokuje zaistnienia nadzwyczajnych zjawisk zapowiadających trwałe i znane od wieków jego cechy charakterystyczne znamienne dla okresu jesiennego. W najbliższym czasie powieje bowiem nawet chłodem, o którym zapomniano w poprzedniej dekadzie w natłoku nadmiaru, głównie fałszywych informacji, że czeka nas globalne ocieplenie względnie ostrożniej - alternatywnie „trwały kryzys klimatyczny”. Naiwna większość dorosłych, niestety, w tę bzdurę uwierzyła, a i młodzież szkolna z entuzjazmem ją poparła zachęcona namiastką legalnych wagarów usankcjonowanych gorącym apelem bezmyślnych a także, i przymuszonych kuratorów oświaty. Wnuk mój nieletni, w tym samym czasie, w zachodniej części UE brał również udział w podobnej imprezie szkolnej ale połączonej z częścią rozrywkową. Powrócił z niej zachwycony, bo w towarzyskim spotkaniu piłkarskim, w którym jego drużyna strzeliła 10 goli on sam był autorem 4 z nich. Przypłacił to bolesnym podrapaniem obu nóg ale i brakiem wiedzy o trwałych zmianach klimatu na Ziemi. Nie było tam bowiem propagandy wciskania młodym prawd bzdurnych o dwutlenku węgla i metanie jako o gazach cieplarnianych i o płonących lasach w Ameryce i w Australii, jako zapowiedzi globalnej katastrofy klimatycznej. Lasy bowiem płoną, bo są bezmyślnie i celowo podpalane przez frustratów względnie przez opłacanych prowokatorów. Same rzadko się podpalają. Pożar lasu to bardzo spektakularne widowisko przyciągające uwagę nie tylko gapiów. Statystycznie, wg badań amerykańskich (1), ich liczba w Kalifornii w ostatnich latach uległa zmniejszeniu. Pojawianie się ich, przyciągające uwagę ekip telewizyjnych, to z reguły przypadki spowodowane wyładowaniami atmosferycznymi i celowymi podpaleniami. A przyczyny niewykrywalne, to nie są objawy ”kryzysu klimatycznego” tylko rezultat beztroski i niedbalstwa palaczy tytoniu i innych używek oraz bezmyślnego porzucania opakowań szklanych. W ich nadprzyrodzoną przyczynę wierzyć może obecnie głównie niezaszczepiona przeciwko wirusom populacja dorosłej ciemnoty i to nie tylko ta, która u nas zasiedla ścianę wschodnią Polski. Z tym, że u nas, niestety, w tym mniemaniu utwierdza ją zarówno rodzima oficjalna propaganda rządowa, jak również przyczajona niby światła grupa naukowców, którą wspiera międzynarodowa biznesowo-bankierska klika mafijna. To ona jest też jednocześnie głównym inspiratorem i promotorem pomysłów nowego urządzania świata. To ona podpowiada politykom, którzy z reguły są osobnikami nierzadko mało rozgarniętymi, ale generalnie też zarozumiałymi, pomysły na „Zielone” i inne „Łady” - w tym i nasz. 

(dokończenie jutro) 

(1)  „Liczba pożarów lasów w USA rośnie czy maleje? Jak za prezydentury Joe Bidena dokonuje się kolejnego fałszerstwa danych, byle tylko uzasadnić globane oszustwo klimatyczne”, http://stopwiatrakom.eu/wiadomo%C5%9Bci-zagraniczne/2983-liczba-po%C5%BCar%C3%B3w-las%C3%B3w-w-usa-ro%C5%9Bnie-czy-maleje-jak-za-prezydentury-joe-bidena-dokonuje-si%C4%99-kolejnego-fa%C5%82szerstwa-danych,-byle-tylko-uzasadni%C4%87-globalne-oszustwo-klimatyczne.html - dostęp29.11.2021 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/zima-%c5%9bnieg-park-przezi%c4%99bienie-4551699/ 

Autor: dianaparkhouse. 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

Część II: http://prawalodz.pl/pawiany-i-ich-plany---cz-ii 

O Autorze

Marek lebiedowski 300x300

Marek Lebiedowski

Prof. dr hab. inż. Marek Lebiedowski – dyscyplina naukowa: inżynieria środowiska. Pracował oraz współpracował z wieloma uczelniami oraz instytutami badawczymi: Politechnika Łódzka, Akademia Medyczna w Łodzi, Politechnika Białostocka, Politechnika Częstochowska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie, Akademia Humanistyczna w Pułtusku, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, Instytut Przemysłu Skórzanego w Łodzi, Instytut Włókiennictwa w Łodzi, itd. Autor podręczników akademickich, monografii oraz licznych opracowań naukowych z zakresu inżynierii środowiska. Był organizatorem kierunku studiów Inżynierii Środowiska w Politechnice Łódzkiej na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.

Komentarze (0)

Napisz komentarz