Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Pęto kaszanki i pół litra samogonu

Oie orkup2iodtyw
13 Lutego
10:21 2021

Każdy dobry współczesny felieton powinien zaczynać się słowami:

Znajomy znajomemu po cichu na ucho: - „Panie, szczepściankę rzucili”!No tak, pamiętamy taką scenę z filmu "Pociąg do Hollywood", kiedy to młoda jeszcze wtedy aktorka z dużym biustem, zasiedziała się w kinie, bo kino – ową X muzę – strasznie lubiła, gdy wszyscy inni salę kinową migiem opuszczali, bo rozeszła się wieść, że wiadra aluminiowe do GS-u przywieźli. No, i wszyscy wiadra dostali a ona doprowadziła do tego, że jej rodzina była jedyną w miasteczku, która nowego wiadra aluminiowego nie posiadła. Tak, tak – wiadra rzucili.Nie są też szczególnie odległe wspomnienia widoku ludzi, idących dumnie ulicą z 10 rolkami nawleczonego na sznurek papieru toaletowego. Ba, niektórzy przełożyli sobie przez ramiona na skos dwa sznurki, na które nawleczono wcześniej po 10 sztuk tego specyfiku na hemoroidy, co wyglądało niczym dwie taśmy z nabojami do ciężkiego karabinu maszynowego. Bo nie ma to, jak darmowa impreza, na której dostać można pęto gorącej jeszcze kaszanki i pół litra ożywczego samogonu.I chyba te czasy ponownie nastały!

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/koronawirusy-epidemia-maskowa%C4%87-5037233/ 

Autor: Engin_Akyurt. 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

Jan szałowski 300x300

Jan Szałowski

Jan Szałowski(1952) - łodzianin, absolwent UŁ, historyk, dziennikarz, podróżnik, krajoznawca, miłośnik Lwowa i ziem wschodnich dawnej Rzeczypospolitej, niezależny publicysta. Inicjator konferencji naukowych i konkursów dla młodzieży licealnej. Publikuje m.in. na łamach 'Aspektu Polskiego' i 'Polityki Polskiej' oraz na kilku portalach, autor wykładów, odczytów i prelekcji o różnorodnej tematyce, głównie w instytucjach kultury, chwilami poeta. Członek Rady Osiedla 'Chojny Dąbrowa', od roku 1991 członek Unii Polityki Realnej a także członek licznych stowarzyszeń, m.in. Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Komentarze (2)

  1. No avatar 60x60
    Jan Szałowski wto, 16 lut 2021 21:46:41 +0000

    Tak, tak a tu Panie, szczepścianka się spóźnia - tak myśli wielu Polaków, nawykłych do wypicia i zakąszenia na koszt podatnika. I jak to się mówiło: Cygan dał się powiesić dla towarzystwa, tak dzisiaj wielu da się szpilować, bo może dzięki temu nie umrą a i tak to szpilowanie - jak myślą - jest za darmochę. Oczywiście jedynie pozorną darmochę, bo jak wiedzą wszyscy rozsądni ludzie, niczego nie ma za darmochę. Niczego!

  2. No avatar 60x60
    Odważny prawnik pon, 15 lut 2021 22:20:39 +0000

    Młodsze pokolenie nie kapuje do końca, chociaż sens rozumie :)

Napisz komentarz