Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Pierwszy września

Oie yotlk81ierli
1 Września
18:22 2020

Sięgając pamięcią do coraz bardziej odległych czasów dzieciństwa, zawsze początek września kojarzył się z dwoma wydarzeniami, nowym rokiem szkolnym i rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej. I tak już pozostało. 

Kolejne dwanaście miesięcy minęło i znowu nadszedł ten dzień. Odniesienia do niemieckiej agresji w 1939 roku z biegiem czasu zmieniają się, ale nic tak mocno nie uległo metamorfozie jak szkoła. Okres przedwakacyjny i zdalne nauczanie można było od biedy traktować jak swego rodzaju ferie, ale nic nie robi tak przygnębiającego wrażenia jak widok dzieciaków  w maskach. 

Obłęd trwa.

Mimo opinii wielu lekarzy o bezsensie a nawet szkodliwości długotrwałego noszenia maseczek rządzący z uporem maniaka trwają przy swoim. Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o maseczki. Zakrywanie twarzy obowiązywało do tej pory kobiety w świecie islamu, teraz modę rozszerzono a kto temu się nie chce podporządkować, być może już niedługo, będzie podlegał podobnym restrykcjom. 

Czemu ma służyć "maskowanie" dzieci? Temu samemu co w stosunku do dorosłych. To jest znak podporządkowania i uległości, pierwsza konkretna próba wprowadzenia społeczeństw w erę nowoczesnego niewolnictwa. Dorosłych zastrasza się groźbami niebotycznych kar pieniężnych a na dzieci może skuteczne będzie pisanie karnych kartkówek? W przypadku braku skuteczności zawsze można podać do sądu rodziców a jak sprawa się będzie powtarzać, to doświadczenia, wywodzącego się z czasów Hitlera, Jugendamtu mogą skutecznie przekonać niepokornych. 

Teraz mała refleksja, dlaczego akurat teraz zaczynają wracać obostrzenia? Wyjaśnienie jest proste - temperatura. Narzucenie przymusów w okresie spodziewanych upałów było zbyt ryzykowne. Władza doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest w stanie egzekwować restrykcji w przypadku powszechnego oporu. Ludzie doprowadzeni do skrajności mogli być nieprzewidywalni a to byłoby zbyt ryzykowne. Prostym i stosowanym narzędziem manipulacji jest ilość wykonywanych testów. Pomijam już sprawę wiarygodności wyników uzyskiwanych za ich pomocą. Gdy chce się podnieść medialny stopień zagrożenia zwiększa się ilość prób, gdy zachodzi potrzeba uspokojenia społeczeństwa wystarczy ograniczyć testy. 

Obecnie w Polsce, w ciągu bez mała pół roku, doliczono się 2058 zgonów z powodu koronawirusa. Mało kto pamięta o wyciszonym, a początkowo stosowanym, określeniu "choroba towarzysząca". Wspominałem już wcześniej że chory umierający na raka, mający dodatkowo pecha zainfekowania wirusem, odchodząc z tego świata powiększa liczbę ofiar "pandemii". 

Czy 2058 zgonów w ciągu 180 dni to dużo? Przeciętnie wychodzi 11,4 osoby na dzień, to stanowi 1,02% wszystkich umierających statystycznie w Polsce (przeciętnie 1123 osoby dziennie).

A teraz przygotujcie się na informację szokową! 

Według danych Ministerstwa Zdrowia, udostępnianych na osobiste zapytanie, osób ZMARŁYCH TYLKO NA COVIV-19 JEST OKOŁO 300!! No to teraz podliczmy jeszcze raz stopień "kataklizmu epidemicznego". 180 dni po 1123 osoby daje łącznie 202.140 zgonów. Może przeliczmy jaki procent stanowią tylko zmarli na koronawirusa. 300 spośród ponad 200 tysięcy daje "zawrotną liczbę" na poziomie 1,5 promila. Bardziej przejrzyście, to 3 osoby na 2000 zmarłych!! 

A więc "namordniki włóż", jesienna pogoda i niższe temperatury sprzyjają pokornemu poddaniu się szykanie. Jakże to doskonale się wpisuje w czasy okupacji, nawiązując do "gwiazdy Dawida" stosowanej dla oznakowania "żydowskich podludzi". Stajemy się "Żydami Nowego Porządku" w imię wprowadzanych totalitarnych zasad opartych na wcześniejszych historycznych doświadczeniach. Nowy holokaust wkrótce? 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ob%C3%B3z_koncentracyjny_%22Auschwitz-Birkenau%22.jpg 

Autor: Domini93. 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland license. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz