Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Pieskie życie

Oie lcgqsl1t7d2v
31 Sierpnia
23:59 2020

Ponad 100 lat temu powstał klasyczny niemy film z pamiętnym Charlie Chaplinem, wzruszająca opowieść której aktualność nie minęła. Nadal dobre serce jest czymś o czym częściej słychać, niż można to na co dzień zaobserwować. 

Nie znaczy to jednak, że nikogo los zwierząt nie obchodzi. Na szczęście nachalnie lansowana w ostatnich latach obojętność nie u wszystkich zyskała przychylność. Często ofiarami bezduszności stają się przedstawiciele jedynego, tak bezkrytycznie oddanego człowiekowi, gatunku jakim są psy. 

Problem rozwiązywania problemów psów żyjących bezpańsko zajmują się specjalne schroniska. Jednym z wielu, jakie funkcjonują, jest na przykład w naszym mieście azyl przy ulicy Marmurowej. Ostatnio pojawiły się tam jednak pewne problemy, które łodzianie zasygnalizowali radnemu Tomaszowi Anielakowi. 

Wiadomo, że w związku z obostrzeniami w przestrzeni publicznej, jakie wprowadzono, z niemałym rozmachem, w kontekście zagrożenia epidemicznego, dotknęło to wielu dziedzin codziennego życia. Nie ominęło to też schronisk dla zwierząt. Co jednak jest najważniejsze do dostosowanie ograniczeń do rzeczywistej skali zjawiska a przy tym zachowanie na ile to możliwe normalnego funkcjonowania. 

Schronisko przy Marmurowej było zamknięte przez ponad dwa miesiące, przez ten okres wielu łodzian nie mogło wziąć pod opiekę znajdujących się tam psów i kotów. Od 18 maja przywrócono, z ograniczeniami, działalność. Obecnie w ograniczonym zakresie istnieje możliwość adopcji zwierząt. 

Teoretycznie wszystko wydaje się dobrze zorganizowane, istnieje strona internetowa na której można zapoznać się z "wizytówkami" podopiecznych. Niestety kontakt z osobami zarządzającymi nie przebiega w sposób bezproblemowy i to spowodowało interwencję radnego. 

Na pierwszą interpelację otrzymał odpowiedź 8 lipca, z której wynikało, że nie ma podstaw do krytyki a wszystko funkcjonuje wzorcowo. Co innego oficjalne zapewnienia a co innego życie. Nadal łodzianie zgłaszali zastrzeżenia co do pracy schroniska, narzekając na utrudniony kontakt i sprawność działania pracowników. 

W związku z zaistniałą sytuacją radny Anielak ponownie zgłosił wątpliwości w oficjalnym piśmie do prezydent Hanny Zdanowskiej. Pozostaje mieć nadzieję na odpowiednie decyzje UMŁ i rozwiązanie trudności. Oby nie trwało to miesiącami, bo sprawa jest pilna dla mieszkańców miasta chcących przygarnąć samotne zwierzęta. 

Na koniec warto przypomnieć, że zwierzęta to istoty czujące, zasługujące na opiekę i odpowiednie traktowanie. Wydaje się, że niestety nie wszyscy posiadają taką świadomość. 

Zdjęcia i materiały udostępnione przez Radnego Tomasza Anielaka. 

Zdjęcie ilustracyjne: https://pixabay.com/pl/photos/pies-labrador-zwierz%C4%85t-piesek-uszy-5288071/ 

Autor: Donkeyzonk. 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz