Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Podsumowanie rundy jesiennej trzeciej ligi

9.img 0207
19 Grudnia
22:26 2016

 

A więc koniec! Za nami runda jesienna sezonu 2016/17 która w wykonaniu łódzkich klubów była przeplatana sukcesami i porażkami. Najbardziej popularne zespoły w tym sezonie walczyły o lokalną dominację. Jaki był efekt? Zapraszam do małego podsumowania.

ŁKS Łódź.

ŁKS był wymieniany przez wielu ekspertów jako murowany kandydat do awansu. Rok temu najskuteczniejszym strzelcem był Adam Patora, w tym sezonie zastąpiony przez Jewhena Radionowa. Zmiennik poprzedniego bombardiera okazał się na tyle skuteczny, że zdobył w obecnej rundzie 11 bramek (do czego dołożył 2 asysty). Zaznajomiona z bojem 3-ligowym drużyna dowodzona przez trenera Marcina Pyrdoła na początku zaliczyła delikatny falstart remisując z drużyną Huragana Wołomin 1:1. Jednak w wyniku naruszenia regulaminu poprzez wystawienie przez drużynę przeciwną nieuprawionych zawodników ekipa z Łodzi dostała 3 punkty.

Na wyróżnienie zasługuje postawa ŁKS-iaków na wyjazdach. Wygrali oni, aż 4 mecze( + walkower) oraz trzy remisy mimo tego, że strzelili tylko 5 bramek, a stracili jedną. Skuteczność w zdobywaniu punktów na wyjeździe godna pozazdroszczenia!

Na prawdziwy podziw zasługują wyniki uzyskiwane na własnym stadionie. Jedynymi punkty sraconymi były w starciu z odwiecznym rywali Widzewem i Legią. Wynik 23 punktów na 27 możliwych jest godny podziwu i jeżeli ŁKS powtórzy swój wynik na wiosnę bez problemu będzie mistrzem zdobywając awans szczebel wyżej. Oglądanie gry tej łódzkiej drużyny nie jest wskazane dla ludzi o słabych nerwach. Najwięcej bramek Łodzianie zdobywali w ostatnich minutach meczów dzieki czemu wygrywali/remisowali, ale szczęscie sprzyja lepszym. Życzymy im tego również na wiosnę.

Na podstawie łksfans.pl

Widzew Łódź:

Po wywalczonym awansie do III. ligi oczekiwano ciężkiej przeprawy. Przed sezonem dokonano wielu zmian zarówno wśród sponsorów jak i piłkarzy. Łódzki zespół wzmocnili m.in starzy znajomi czyli Marcin Kozłowski oraz Mateusz Wlazłowski. Nadzieje wzbudzały także transfery Daniela Mąki oraz Mateusza Michalskiego. Cel był jasny zajęcie pierwszego miejsca i awans do drugiej ligi

Początek sezonu był wprost znakomity, cztery kolejne zwycięstwa z rzędu tylko rozpaliły nadzieje w kibicach Widzewa. Pierwsza trudności pojawiły się w starciu z Lechią Tomaszów Mazowiecki z którą Widzew zremisował dzięki bramce z rzutu rożnego. Kilka kolejek później po zwycięstwach przeplatanych "głupimi" remisami przyszedł czas długo oczekiwanych derbów. Widzew by odrabić straty musiał wygrać z prowadzącym w tabeli ŁKS-em. Emocjonujący mecz skończył się wynikiem 2:2 po golach Mąki i Michalskiego dla Widzewa. Wygrana była o włos jednak kolejny błąd w końcówce przesądził o wszystkim .

Następnie przyszedł dramatyczny mecz z Huraganem Morąg (sromotnie przegrany 3:0). w efekcie spowodowało to zwolnienie przez zarząd klubu trenera Marcina Płuski i zastąpienie go Tomaszem Muchińskim. Po zwycięstwie w następnej kolejce nad MKS Ełk 2:1, Widzewiacy obniżyli loty i zanotowali porażki m.in z Legią II. Rundę jesienną zakończyli na 6. miejscu. Czy włączą się do walki o awans? Przekonamy się wiosną.

Na koniec warto dodać, że piłkarze Widzewa awansowali do finału okręgowego Pucharu Polski. Zmierzą się w nim z Andrespolią w Wiśniowej Górze.

Na podstawie portalu widzewiak.pl

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz