Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Precz z p(l)andemią!

Oie tirsmle6tcob
13 Września
14:30 2020

Coraz większą irytację społeczeństwa budzi uporczywe wmawianie zagrożenia koronawirusem. Oczywiście część uległa manipulacji i pokornie poddaje się bezprawnym rygorom wprowadzającym ograniczenia wolności obywatelskiej, na szczęście systematycznie rośnie ilość tych, którym oczy się otworzyły. 

Przejawem tego są organizowane marsze, demonstracje będące dowodem rosnącej świadomości, oporu wobec medialnego "prania mózgów". Dwa tygodnie temu odbyła się masowa demonstracja w Berlinie, wczoraj także w Warszawie odbył się obywatelski protest. 

Manifestacja rozpoczęła się w południe przed gmachem Sejmu na Wiejskiej. Jedną z organizatorek marszu była Justyna Socha, liderka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, zwanego przez jej przeciwników "antyszczepionkowcami". Warto tu podkreślić, że stowarzyszenie jako takie nie jest przeciwne szczepionkom, ale tylko przymusowi szczepień. 

Justyna Socha do zgromadzonych wygłosiła kilka zdań na temat zdarzenia a także zadała kilka pytań. "Boicie się mandatów? Boicie się ministra Pinkasa?", uczestnicy odpowiadali na nie głośno: "Nie". Przed wymarszem na planowaną trasę krótkie przemówienie wygłosił były kandydat na prezydenta RP, Paweł Tanajno. 

Oprócz niego wystąpiło jeszcze kilka osób, których wypowiedzi skupiały się na krytyce masowych mediów za dezinformację i epatowanie wyimaginowanym zagrożeniem. Odnieśli się także do szkodliwości noszenia maseczek, których noszenie nie tylko nie chroni przed wirusem, ale dodatkowo niesie realną możliwość zapadnięcia na choroby płuc (grzybica). 

Warto tu wspomnieć o wystąpieniu posła Grzegorza Brauna. Poinformował on zebranych o planowanym, a nienagłaśnianym, projekcie ustawy, który będzie wzięty pod obrady Sejmu w nadchodzącej sesji 16 i 17 września. Bulwersująca jest chęć wprowadzenia na 12 miesięcy bezkarności urzędników i funkcjonariuszy państwowych za szkodliwe decyzje powiązanych z walką z koronawirusem. W taki oto sposób decydenci chcą uniknąć ewentualnej groźby poniesienia konsekwencji za błędne działania. Poseł Braun jak zwykle posługujący się piękną polszczyzną a zarazem trafnymi porównaniami nazwał ustawę "Bezkarność+", nawiązując do serii dotychczasowych działań partii rządzącej. Po jej wprowadzeniu Polacy będą skazani na karne podporządkowywanie się każdej bzdurze opieczętowanej urzędowym nakazem. Swego rodzaju stan wojenny, bez użycia słusznej nazwy. 

Trasa marszu przebiegała między innymi przed siedzibami TVN i TVP, gdzie demonstranci skandowali hasła oskarżające te instytucje o szerzenie kłamstw. Pomimo "gorącej tematyki" obyło się praktycznie bez incydentów (poza jednym przypadkiem). 

Na zakończenie pani Socha poinformowała, że 24 października odbędzie się "Marsz o Wolność". Będzie to wystąpienie o zasięgu ponadnarodowym. Już teraz wiadomo, że wezmą w niej obywatele przynajmniej kilkunastu państw. Marsz będzie zorganizowany między innymi w Polsce (Warszawa), Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Argentynie itd. Globalny protest przeciwko ograniczeniom praw do wolności obywatelskiej, to jedyny sposób na przeciwstawienie się oszukańczej kampanii ogłupiania i zniewalania ludzi. 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/maska-os%C5%82ony-jamy-ustnej-dziewczyna-5163617/ 

Autor: Stefan Keller (KELLEPICS). 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (4)

 1. No avatar 60x60
  Zadziwiony nie, 27 wrz 2020 15:27:17 +0000

  Ludzie nisza kagance, a koronawirusa coraz wiecej w koronawirusie... zakzenia rosna pomimo namordnikow... ktos nas robi w wala.

 2. No avatar 60x60
  Zadziwiony nie, 27 wrz 2020 15:27:13 +0000

  Ludzie nisza kagance, a koronawirusa coraz wiecej w koronawirusie... zakzenia rosna pomimo namordnikow... ktos nas robi w wala.

 3. No avatar 60x60
  koniec z okrągłą ziemią czw, 24 wrz 2020 21:14:07 +0000

  5g usmaży nam mózgi.

 4. No avatar 60x60
  koniec z okrągłą ziemią czw, 24 wrz 2020 21:14:00 +0000

  5g usmaży nam mózgi.

Napisz komentarz