Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Autor

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Artykuły autora

Oie oxb10ffru5ux

Niezbyt udana niedziela

2021-01-17

Bardzo dobra postawa w zawodach drużynowych rokowała podobne wyniki w konkursie indywidualnym. Tak się jednak nie stało.  Czego brakowało polskim skoczkom? Oczywiście niezwykłej atmosfery, jaką co ...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie awurvlmx23eh

Wygrana była blisko

2021-01-16

W pięknej zimowej atmosferze..? Stop! Sam śnieg nie oznacza atmosfery zawodów, tak charakterystycznych dla corocznych kibicowskich zlotów pod Wielką Krokwią. W tym roku ciągnący się od miesięczny o...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie op7c9q2jco27

Przedsiębiorcy wszystkich gmin, łączcie się!

2021-01-14

Sytuacja gospodarcza staje się coraz cięższa. Coraz więcej drobnych przedsiębiorców ledwo łączy koniec z końcem a rząd tymczasem obdarza nas kolejnymi dwoma tygodniami martwoty ekonomicznej. W miar...

komentarzy: 1 Czytaj całość
Oie kwwcrycxgo2w

1000

2021-01-13

Cóż, trudno się oprzeć pokusie "obejścia" własnego nieskromnego jubileuszu - tysięcznego, opublikowanego tutaj artykułu. Nasz portal "Prawa Łódź" powstał w lipcu 2018 roku, jako kontynuacja wcześni...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie cvgngoreakxo

Komuna wraca - cz. II

2021-01-12

"Sondażowy" projekt komunizowania społeczeństw pojawił się w Portugalii, gdzie ichni rząd przyjął przepisy pozwalające na wywłaszczenie obywateli w sytuacji wyższej konieczności(sic!) związanej z p...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie ytofwioefx5w

Komuna wraca - cz. I

2021-01-11

Sentymentalne wspomnienia PRL-u, to coś co starszemu pokoleniu każe widzieć w różowych kolorach ówczesny system. Nie ma na to w zasadzie sposobu, bo taką już mamy psychikę, że po latach nawet coś n...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie aidygr6jox3z

Są powody do zadowolenia

2021-01-10

Pomimo zachęcającego optymizmem tytułu, tylko jedna rzecz daje powody do zadowolenia po dzisiejszym konkursie. Cała nasza siódemka zdołała awansować do finałowej trzydziestki. Nie chcąc zbytnio grz...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie sk4lrofzbirw

Wspaniały konkurs

2021-01-09

Dziś odbyły się zawody w skokach narciarskich na skoczni w Titisee-Neustadt. Wyniki jakie uzyskali polscy zawodnicy były jednymi z najlepszych w dotychczasowej historii. W czołowej siódemce Polacy ...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie fmzkp5k9tl5e

Dziwny zbieg okoliczności

2021-01-08

Większość społeczeństwa z zastanawiającą pokorą przyjmuje wszystkie tak zwane obostrzenia. Użyte tu określenie jest przykładem nowo-mowy, która zastępuje i wygodnie skraca dawniejsze określenie - r...

komentarzy: 0 Czytaj całość
United states capitol 1675539 1280

Niesłuszne zamieszki

2021-01-07

Jak powszechnie wiadomo, zamieszki dzielimy na słuszne i niesłuszne. Ze  zgrozą media głównego nurtu, przez niektórych podejrzewane o zanieczyszczenia, zgodnie i ochoczo określiły wydarzenia w USA ...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie kirccobgfoee

Stoch po raz trzeci!

2021-01-06

Renoma zakończonego dziś Turnieju Czterech Skoczni nie podlega dyskusji, przez to zwycięstwo na nim osiągnięte ma szczególną wartość i zapewne wyjątkowo smakuje. Tego drugiego, my zwykli śmiertelni...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie ope5lbsvdqjg

Polska chwilowo bliżej normalności - dokończenie

2021-01-05

Dokończenie krótkiego cyklu artykułów rozpoczętego 15 grudnia, po mniej więcej trzech tygodniach może być kłopotliwe. Oczywiście nie z powodu braku pomysłu na kontynuację a przynajmniej zakończenie...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie i5hlexl4o4go

Czy to takie skomplikowane?

2021-01-04

Coraz mniej autorytetów pozostaje. Z roku na rok pojawiają się nowe wątpliwości i podejrzenie, że jednak ktoś kogo się ceniło za trzeźwe ocenianie rzeczywistości, nagle jakby tracił zdolności logic...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie qyprk7burwz6

A mogło być tak pięknie - niespodziewana część druga

2021-01-03

Mając na koncie bez mała tysiąc artykułów, nigdy nie miałem problemu z ich nazwami. To znaczy, nie zdarzało mi się nazwać swojej kolejnej pracy w sposób identyczny jak użyty wcześniej. Aż do dziś. ...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie dgjyntvf1rpg

Celebrycki zawrót głowy

2021-01-02

Tragikomedii ciąg dalszy, sięgający swoimi tradycjami aż starożytności gatunek sztuki rozwija się nadal doskonale. Tematyka w ten sposób prezentowana jako pewien obraz fikcji, może być rozrywką alb...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie qs5cuqmfbodg

A mogło być tak pięknie

2021-01-01

A mogło być tak pięknie... Nie, no tym razem powodów do narzekania nie mam żadnych, choć po cichu liczyłem, jak wielu polskich kibiców, na pierwsze w historii kompletne podium dla naszych zawodnikó...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie sai9tzdtzsya

Sylwester 2020

2020-12-31

Wspominając ostatni dzień ubiegłego roku i życzenia składane obustronnie, przy sprawnym  póki co "aparacie pamięciowym", dziś poza osobą najbliższą nie będę nikomu życzył czegokolwiek. Moc życzeń, ...

komentarzy: 1 Czytaj całość
Oie bfegitlebzcv

Apartheid po polsku

2020-12-30

Segregacja rasowa stosowana jeszcze pod koniec XX wieku w Republice Południowej Afryki, po ponad dwóch dekadach doczekała się kontynuacji. Jak widać w świecie deklarowanej powszechnej szczęśliwości...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie sjm2in6grfqm

Powrót z niebytu

2020-12-29

O tym, że cała ta koronawirusowa afera doprowadza wszystkich do zamętu nie muszę chyba nikogo z tu obecnych przekonywać. Kto mógłby mieć wątpliwości, bo na przykład wierzy dotychczas w celowość sto...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie dn82nuagqxxi

Pierwszy Turniej Zero Skoczni

2020-12-28

Po raz pierwszy w tym roku Niemcy i Austriacy zorganizowali Turniej Zero Skoczni. Doskonałym pretekstem do zastąpienia tradycyjnego Turnieju Czterech Skoczni stał się niedoskonały test PCR. Dzięki ...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie uvdgv4n7jkrv

Subtelne zachęty

2020-12-27

Nie zawsze podjęte postanowienia udaje się nam zrealizować. Już wkrótce wielu z nas przyrzeknie oficjalnie albo w całkowitej dyskrecji, sami dla siebie, zmienić coś czego w sobie nie akceptują. Now...

komentarzy: 2 Czytaj całość
Oie cfzemcfkyb0h

Pierwszy śnieg

2020-12-26

Astronomiczna zima zaczęła się w poniedziałek, dzień później przyszła pora kalendarzowa. Oczekiwanie na zgodne ze wszystkimi filmami hollywoodzkimi "białe święta", zwykle realizują się tylko na nas...

komentarzy: 2 Czytaj całość
Oie 6lva5ehsc2zn

Świętujemy

2020-12-25

Święta Bożego Narodzenia obchodzi zdecydowana większość Polaków a to, że sposoby i możliwości różne, nie powinno nikogo zasadniczo dziwić. Mówi się, że tam gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania, ale ...

komentarzy: 1 Czytaj całość
Oie qxspiaiqq2mm

Kolejna wygrana Lewandowskiego

2020-12-22

Po zwycięstwie w plebiscycie FIFA na "Najlepszego piłkarza roku", nasz piłkarski as wygrał jeszcze jedną klasyfikację. Robert Lewandowski, zapewne jako jeden z nielicznych, będzie kojarzył kończący...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie n7tqtrjpakvf

Śmieciowy problem

2020-12-21

Myślę, że problem ochrony środowiska i recyklingu to jeden z nielicznych tematów łączących ludzi ponad politycznymi podziałami. Co prawda lewica i prawica różnią się w poglądach na rozwiązywanie po...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie ag72fzu7yf06

Engelberg po raz drugi. Nadal korzystnie

2020-12-20

Przebieg drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w Engelbergu (Szwajcaria) był dosyć podobny dla polskich kibiców. Podobnie jak wczoraj jeden z naszych zawodników zajął miejsce na podium a i zwycięzca...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie uv0wwe1ffwxf

Dobre wiadomości z Engelbergu

2020-12-19

Od lat, ostatni przedświąteczny weekend skoczkowie spędzają w Engelbergu. Polskim kibicom to miejsce kojarzy się bardzo dobrze, stąd oczywiste oczekiwania na wyniki, które i tym razem miały dać nam...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie uh2pdr1ceweb

Lewandowski piłkarzem roku 2020 w plebiscycie FIFA!

2020-12-17

Robert Lewandowski dostał to na co czekał chyba przez znaczną część swojej niewiarygodnej kariery. Jego wytrwałość i profesjonalizm zostały nagrodzone.  Rok 2020, to czas szczególnie trudny dla spo...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie xl7mxfbu5jke

Polska chwilowo bliżej normalności - cz. II

2020-12-16

Znane i ciągle jeszcze istniejące kompleksy wobec Zachodu, rekompensowaliśmy sobie ich zaprzeczeniem wobec mieszkańców krajów w stosunku do nas zacofanych ekonomicznie, co wynika z oczywistego brak...

komentarzy: 0 Czytaj całość
Oie njmyqxvh4vfa

Polska chwilowo bliżej normalności - cz. I

2020-12-15

Niemcy to kraj który niechlubnie zapisał się w naszych najnowszych dziejach. Obłąkany terror stosowany przez siepaczy Hitlera nie wziął się wbrew teoriom "upraszczaczy historii" z idei prezentowany...

komentarzy: 0 Czytaj całość