Oie se5adcqhclto
29 Listopada
20:36 2020

Gdyby liczba kibiców przekładała się na osiągnięcia klubu, to Widzew a nie ŁKS byłby liderem I ligi. Co tu zresztą gadać I ligi, RTS byłby chyba na czele Ekstraklasy. Tak jednak nie jest i postawa piłkarzy z alei Piłsudskiego jest daleka od oczekiwań jego wiernych fanów.

Liderujący długo w pierwszoligowej tabeli ełkaesiacy w ostatnich dniach mocno przyhamowali. Łódzkim kibicom bez "wewnętrznych uprzedzeń" pozostało liczyć na udany występ rywali zza miedzy. Jedenastka Widzewa w dotychczasowych meczach spisywał się w kratkę.

Okazją do poważnego sprawdzianu miała być walka o dobry wynik ze spadkowiczem z Ekstraklasy, Arką Gdynia. Gdynianie jako jedyni zdołali uniknąć porażki w czasach dominacji w I lidze ŁKS-u. Wyzwanie dla Widzewa więc znaczne i większość realnie myślących sympatyków mogła myśleć z obawami o końcowy wynik.

Nie ukrywam, zresztą co tu ukrywać - wszystko do sprawdzenia na portalu Prawa Łódź, że sporo narzekałem dotychczas na widzewiaków. Z pozytywnym zaskoczeniem, rosnącym z minuty na minutę, obserwowałem poczynania naszych piłkarzy. To był Widzew jaki chcielibyśmy oglądać regularnie. Zamiast nieporadności widać było jakiś pomysł na grę, to raczej faworyzowana Arka robiła wrażenie zagubionej.

W 22. minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Karol Czubak. Do przerwy przewaga naszych piłkarzy nie podlegała dyskusji. W przerwie meczu wydawało się oczywiste, że trzy punkty pozostaną w Łodzi.

Niestety wkrótce po ponownym wejściu na boisku doszło do wyrównania. W 47. minucie Mateusz Żebrowski zdobył gola dla Arki. Na szczęście nie podłamało to Widzewa i kilkanaście minut później, w zamieszaniu podbramkowym, niezawodny Marcin Robak strzelił nie do obrony.

Drugi gol zapewnił RTS-owi dosyć niespodziewane zwycięstwo. Przywraca to nadzieje na włączenie się do walki o awans ze strefy barażowej. Z drugiej strony za wczesny awans mógłby się wszystkim zwolennikom Widzewa głęboką czkawką.

Pozycja w tabeli nie uległa zmianie, ale do upragnionego 6 miejsca brakuje stosunkowo niewiele, bo tylko 5 punktów. Czy warto w to wierzyć, możemy się stosunkowo szybko przekonać. Już trzeciego grudnia kolejny "mecz prawdy" na wyjeździe w Tychach z GKS-em. Początek meczu o godzinie 18:00.

Widzew Łódź - Arka Gdynia 2:1 (1:0)

1:0 - Karol Czubak 22'
1:1 - Mateusz Żebrowski 47'
2:1 - Marcin Robak 61'

Widzew: Miłosz Mleczko - Łukasz Kosakiewicz, Michał Grudniewski, Krystian Nowak, Patryk Stępiński - Dominik Kun (88' Henrik Ojamaa), Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń (88' Patryk Mucha), Michael Ameyaw (76' Daniel Mąka) - Karol Czubak, Marcin Robak

Żółte kartki: Grudniewski, Kun, Możdżeń (Widzew) oraz Letniowski, Wolsztyński (Arka)

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)

Autor: Daniel Dan (outsideclick).