Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

(Pyrrusowe) zwycięstwo Kubackiego

2020.01.19
19 Stycznia
23:29 2020

Po bardzo dobrej sobocie i niedziela nie dawała powodów do narzekania, jednak jako zadeklarowany malkontent zawsze jakieś "ale" potrafię znaleźć... i to niestety niejedno. 

Pozytywną twarzą polskiego narciarstwa jest od kilku tygodni, nowy lider skoczków, Dawid Kubacki. Passę kolejnych siedmiu obecności na podium przedłużył o następny konkurs. Nie dość, że wspina się coraz wyżej w tabeli klasyfikacji wszech czasów w kategorii "seryjnego podiumowicza", to i zwycięstw ma o jedno więcej. Właśnie dziś dokonał niemałego wyczynu zwyciężając po raz pierwszy w swojej karierze w obu zawodach jednego weekendu.

Pełne wyniki zawodów: https://www.skijumping.pl/wyniki/zawody/4242

Dziś wygraną uzyskał z niemałym trudem, bo "powracający do żywych",Ryoyu Kobayashi był tuż tuż. Dawid pokonał go o zaledwie 0,3 punktu i niestety jak się okazało ustąpił mu miejsca dla zwycięzcy w całym turnieju Titisee-Neustadt 5. Dość to zaskakujące, gdy zwycięzca dwóch konkursów ostatecznie przegrywa ze zwycięzcą kwalifikacji, ale taka jest formuła zawodów i 25 tysięcy euro poszło do Japończyka.

Ostateczna klasyfikacja Titisee-Neustadt 5: https://www.skijumping.pl/wyniki/klasyfikacja/titiseefive/2019-2020

Dzisiejsze zawody potwierdziły, że aktualnie mamy trzech zawodników a na dodatek nawet jeden z tej trójki, Kamil Stoch ma nadal nieustabilizowaną formę. Pozostała trójka ponownie nie zdołała wejść do finałowej trzydziestki a tragicznie słabo wypada Maciek Kot.

W klasyfikacji Pucharu Świata coraz bliżej czołowej czwórki jest Dawid Kubacki. Na pozycji lidera umocnił się Karl Geiger wykorzystując dopiero 11 miejsce Stefana Krafta. Do Austriaka zbliżyli się także Kobayashi i czwarty, Kubacki. W Pucharze Narodów czołowa bez zmian, nadal prowadzi Austria, przed Norwegią i Polską.

O tym, że w polskich skokach, pomimo życiowej formy Kubackiego, dzieje się źle świadczą bardzo słabe wyniki Kadry B w Pucharze Kontynentalnym. Podsumowaniem sytuacji niech będzie fakt, że PZN postanowił nie wykorzystywać pełnej puli zawodniczej w nadchodzący weekend w Zakopanem. Zamiast 12, tylko 9 będzie liczyć polska reprezentacja. Coś, o ile mnie pamięć nie myli,co nie miało miejsca nawet w latach, gdy był tylko Adam Małysz i długo, długo nic.

Jasne jest, że sytuacja nowego szkoleniowca po przejęciu kadry od Horngachera była i jest daleka od komfortowej, ale czy dobre samopoczucie czeskiego trenera jest dla nas najważniejsze? Patrząc na bardzo słabe rezultaty zaplecza chyba to nie tylko jego wina, ale głównymi odpowiedzialnymi osobami za aktualne wyniki jest raczej ktoś wyżej, czyli zarząd związku.

Za tydzień, bardzo oczekiwane spotkanie ze skoczkami pod Krokwią. W piatek kwalifikacje, w sobotę zawody drużynowe a w sobotę konkurs indywidualny.

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kubacki_Dawid.jpg

Autor: Konrad Podkanowicz.

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International, 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic and 1.0 Generic license.

Obraz skadrowany.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz