Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Radny Tomaszewski oskarża!

Img 0432
23 Kwietnia
14:40 2017

„Głos Łodzi” w poprzednich numerach opisywał nieprawidłowości zaistniałe przy budowie Trasy W-Z, m.in. dotyczące niewykonaniu betonowego korka na odcinku 3. Pisaliśmy również o tym, że bacznie tej budowie przygląda się podkomisja Komisji Rewizyjnej Rady Miasta.
Na konferencji prasowej zorganizowanej 23 marca br. radny Włodzimierz Tomaszewski poinformował, że złożył do prokuratury i CBŚ zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Ocenił działania pani prezydent w mocnych słowach.
Cytujemy fragment wypowiedzi radnego:

Zwielokrotniona odpowiedzialność prezydent Hanny Zdanowskiej [...] nie polega tu tylko na braku nadzoru. Prezydent miasta była w rzeczywistości ostrzegana w całym procesie kontrolnym radnych (do niej były kierowane interpelacje, wystąpienia radnych), miała możliwość reakcji a nawet powstrzymania wypłaty nienależnych środków do końca 2015 r. kiedy trwały rozliczenia końcowe inwestycji. Nie reagowała także później. A sprawa była opisywana i wskazywana na kolejnych debatach budżetowych (np. sesja absolutoryjna z 15.06.2016 r.) i nad inwestycjami infrastrukturalnymi w Radzie Miejskiej. Kwalifikuje się to jako niedopełnienie ciążącego na prezydencie obowiązku z wyrządzeniem Miastu szkody majątkowej w wielkich rozmiarach - art. 296 par. 1 w zw. 296 par. 3 Kodeksu Karnego [pisownia oryginalna – przyp. red.].

Z uwagą będziemy śledzić działania prokuratury i CBŚ oraz dalszą aktywność Komisji Rewizyjnej Rady Miasta. Będziemy informować naszych Czytelników o rezultatach.

O Autorze

Jacek dobiesz 300x300

Jacek Dobiesz

Jacek Dobiesz (1960) – ukończył XXXI LO w Łodzi, mgr inż. elektronik absolwent Politechniki Lwowskiej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz