Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Rozrywka odblokowana

2020.06.05.2
5 Czerwca
23:59 2020

Zgodnie z decyzją rządu od jutra zostaje wznowiona działalność kin, teatrów. filharmonii, domów kultury a także cyrków. Nadal jednak będą obowiązywać częściowe restrykcje. Należą do nich:

  • obowiązek noszenia maseczki podczas spektaklu,
  • ograniczenie ilości miejsc do 50%,
  • kontrola temperatury przed wejściem do obiektu.

W sobotę będzie można obejrzeć spektakl „Śmierć i dziewczyna”, bo rozpoczyna działalność po przerwie teatr Fundacji Kamila Maćkowiaka na Scenie Monopolis. Początek o godzinie 19:00.

Także jutro rozpoczyna działalność kino Charlie. Czynne będą trzy największe sale: Studyjna (duża), Kameralna (średnia) i Audiowizualna. Pierwszy seans o godz. 14 - będzie to dramat „Matthias i Maxime” w reżyserii Xaviera Dolana. Otwarcie godzinę wcześniej. Planowane jest też otwarcie, za dwa tygodnie, kina samochodowego przy Galerii Zgierskiej.

Kino Kinematograf w Muzeum Kinematografii oraz kino Bodo, to kolejne dwa obiekty kulturalne wznawiające działalność, w czwartek (11.VI) na projekcję „Oficera i szpiega” zaprasza kino Tatry.

Wszystko wydaje się wracać do normy, ciekawe jednak ilu potencjalnych odbiorców kultury "na żywo" odstraszy wstępna kontrola ciepłoty ciała. Czy jak ktoś będzie miał na przykład 37,5 stopnia, to od razu zostanie zabrany karetką na odpowiedni oddział szpitalny, czy "tylko" zakończy się na przymusowej kwarantannie? Wizja może nieco ekstremalna, ale gdyby traktować obostrzenia całkiem serio, to czy nie tak to powinno wyglądać?

Od częstych wizyt w kinach odzwyczaiły mnie horrendalne ceny biletów. Od oglądania telewizji koszmarny tendencyjny przekaz, od TVP po TVN a także irytująca ilość nachalnych reklam. Internet doskonale wypełnia tą lukę, na dodatek pozwala na dobór programów zgodnych z osobistymi zainteresowaniami. Może trochę teatru i filharmonii brak, bo to jednak bezpośredni odbiór, którego ekran monitora nie zastąpi, ale tanio też tam nie jest.

Wszystkim wystraszonym przeze mnie kwarantanną, po niedoszłej wizycie w kinie lub teatrze, polecam za to książkę w "miłych okolicznościach przyrody", bo pogoda jest piękna.

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/photos/cinema-curtain-theater-film-4609877/

Autor: Andreas Gloeckner (onkelglocke).

Pixabay License.

Obraz skadrowany.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz