Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Stado gołębi

2020.04.22
22 Kwietnia
18:32 2020

Gdy pisze się codziennie artykuły, to zdarzają się momenty kiedy o temat trudniej. W sytuacjach twórczego kryzysu ratunkiem jest źródło na którym zawsze można polegać, "dziennikarzenie" pewnych polskojęzycznych portali. Określenie stworzone ad hoc, idealnie oddające specyfikę obecnych tam produktów, będących jednak bodźcem do krytycznego komentarza.

Dawno, dawno temu w polskiej telewizji nadawano czechosłowacki serial "Szpital na peryferiach" ("Nemocnice na kraji miesta"). Film cieszył się ogromną popularnością nie tylko u naszych południowych sąsiadów, ale także i u nas. Do dziś można znaleźć w internecie, mniej lub bardziej legalne miejsca, w których jest on dostępny.

Bohaterowie serialu stali się tak ważnymi dla widzów, iż doszło nawet do tego, że jeden z aktorów został posądzony przez swoich rodaków o zdolności polityczne w konsekwencji otrzymując tekę ministra kultury w tamtejszym rządzie. W pamięci starszych widzów utrwaliły się słowa jednej z głównych postaci, doktora Sztrosmajera w stosunku do roztargnionej pielęgniarki. Powiedział on o niej niezbyt elegancko, że "gdyby głupota mogła unosić, to latałaby (pani) jak gołębica".

O tym, że duch (głupoty) w narodzie nie ginie mogłem się kolejny raz przekonać czytając "dramatyczny" artykuł o wężu boa pogryzionym przez szczura, jego niedoszły posiłek. Autor tych wypocin wyznał, że historia węża "chwyciła go za serce" i zachęca do dobrowolnych wpłat na rzecz poranionego gada. Uzbierano już 400 złotych, ale to ciągle mało. A jak się więcej uskłada, to właściciel węża przeznaczy nadwyżkę na zakup nowego terrarium...

Nie pierwszy to i zapewne nie ostatni artykuł stworzony tylko po to by ktoś zaciekawiony poprawił licznik odwiedzin na komentowanym portalu. Nie brakuje tam na szczęście początkujących "mistrzów pióra" a może nawet większej ilości piór, by mogli latać zgodnie z diagnozą niezapomnianego dra Sztrosmajera - jak stado gołębi.

Na koniec zagadka dla Szanownych Czytelników: "Co się dziś udało autorowi niniejszego artykułu?" Proszę o odpowiedzi w komentarzach i o ile to możliwe, bez złośliwości ;).

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/photos/pigeons-wall-gathered-bird-lines-2408728/

Autor: Greg Montani (GregMontani).

Pixabay License.

Obraz skadrowany.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz