Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Stefan w pogoni za liderem

2019.03.12.1
12 Marca
19:52 2019

Niestety nie o Stefana Hulę chodzi w tytule, to jego austriacki imiennik prezentuję coraz wyższą formę, zagrażając dominacji Johanssona w Raw Air i drugiej pozycji Stocha w Pucharze Świata. W kolejnym piątym dniu odbył się konkurs indywidualny w którym rewelacyjnie skakał Kraft. Zarówno w pierwszej jak i drugiej serii skoczył najdalej (139 i 141 m.) odrabiając do prowadzącego w całym cyklu Norwega 12,4 punktu.

Polscy reprezentanci wypadli dziś lepiej a blisko podium byli Dawid i Kamil. W pierwszym skoku Kubacki osiągnął 133 metry, co dało mu trzecie miejsce. Niestety próba w serii finałowej już nie była taka udana (126,5 m.) i w rezultacie spadł na pozycję ósmą. Stoch po dobrym skoku na 130 metr w drugim poprawił się jeszcze o siedem metrów, dzięki czemu awansował na czwarte miejsce. Trzeba zauważyć, że pierwszy raz w sezonie skoczek, całkiem zresztą zasłużenie, otrzymał od sędziego ocenę ideał - 20 punktów. Cieszy fakt uzyskania takiej oceny przez Kamila.

W klasyfikacji Raw Air nadal liderem jest Robert Johansson, ale jego przewaga nad Stefanem Kraftem zmalała do tylko 12,9 punktu. Trzeci jest Ryoyu Kobayashi (strata 28,9 pkt.) i tylko ci trzej wymienieni zawodnicy liczą się w walce o główną nagrodę. Dzisiejsze zawody przyniosły lekką poprawę miejsc naszych najlepszych, Kamil awansował na miejsce nr 6 a Dawid jest dziesiąty. Nawet nasz najlepszy zawodnik jest raczej bez szans na miejsce na podium, gdyż traci do trzeciego bez mała 70 punktów. Szansę mogłaby mu przynieść tylko jakaś wyjątkowo nieudana próba któregoś z "wielkiej trójki".

W klasyfikacji Pucharu Świata prowadzi Ryoyu Kobayashi (1725 pkt.), przed Kamilem Stochem (1215 pkt.), coraz bliżej Stefan Kraft (1197 pkt.). Polacy umocnili się na prowadzeniu w Pucharze Narodów, wyprzedzają o 503 pkt. Niemców (4465 pkt.) oraz o 1111 pkt. Japończyków (3857 pkt.).

W środę rozegrany zostanie prolog na skoczni w Trondheim (HS140) przed czwartkowym konkursem indywidualnym. Początek zawodów o 17:40 a wcześniej rozegrana zostanie seria treningowa.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz