Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Sylwester 2020

Oie sai9tzdtzsya
31 Grudnia
16:19 2020

Wspominając ostatni dzień ubiegłego roku i życzenia składane obustronnie, przy sprawnym  póki co "aparacie pamięciowym", dziś poza osobą najbliższą nie będę nikomu życzył czegokolwiek. Moc życzeń, składanych wtedy, okazała się w tym roku  bardziej niemocą. Niemocą wobec niesłychanej, sztucznie napędzanej histerii epidemicznej. 

Kończący się rok, bez większych problemów, mógłbym nazwać, i chyba nie będę w tym wypadku odosobniony, za najgorszy z dotychczas przeżytych. Propaganda płynąca ze wszelkich mediów głównego ścieku, swoim smrodem przekracza tolerancję najbardziej niewrażliwego nosa. Obrzydliwa manipulacja w imię władzy i pieniądza pokazuje dostatecznie wyraźnie, odrażającą twarz kapitalizmu. Cóż, trzydzieści lat życia w systemie o którym marzyliśmy w PRL-u, wielu już wyleczyło z naiwnego entuzjazmu. Posiadane dobra materialne nie rekompensują ostatecznego wniosku, że w życiu nie o to chodzi. 

Człowiek w kapitalizmie jest niczym a kto miał do roku 2019 jakieś złudzenia, teraz już chyba ich nie ma. Ogólnoświatowa akcja szczepionkowa pokazuje czym dla systemu jest jednostka. Powiedzenie, że niczym, nie odpowiada do końca prawdzie, bo "niczego" się nie zwalcza. A stawianie "obywateli" (cudzysłów adekwatny do sensu określenia) w roli królików doświadczalnych, bez względu na konsekwencje, przypomina najgorsze terrory ubiegłego wieku. Różnicą na niekorzyść obecnej sytuacji jest fakt, że kiedyś prześladowany mógł choćby mieć nadzieję na ucieczkę, teraz... Dokąd? 

Zastanawia bierność ludzi i chwilowe, bo na każdego przyjdzie pora, pocieszanie się, że mnie coś jeszcze nie dotyczy, to taktyka przysłowiowego strusia. Schowanie głowy w piasek nie uratuje niczyjego tyłka. 

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2021!!   (niekonsekwencja)

"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
  Nie byłem przecież socjaldemokratą.

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było." 

Martin Niemöller, 1892-1984
(niemiecki pastor luterański; wiersz napisany w obozie w Dachau w 1942 r.) 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/illustrations/sylwester-new-year-s-day-4727013/

Autor: S. Hermann & F. Richter (pixel2013). 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (1)

  1. No avatar 60x60
    Andrzej Białkowski sob, 02 sty 2021 12:16:06 +0000

    Rozbijanie Polaków na grupki i wiadomo co dalej

Napisz komentarz