Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Szczęśliwy remis

Oie 2shicvtgjs1a
11 Października
22:36 2020

Za nami kolejny mecz Ligi Narodów UEFA. Nasi piłkarze ponownie w Gdańsku zagrali tym razem przeciwko Włochom. Piłkarze z Półwyspu Apenińskiego przechodzili w ostatnich latach kryzys i był nawet okres, że to nasi ich ogrywali, ale dzisiejszy mecz potwierdził powrót do tradycyjnego układu w którym Italia prezentuje wyższą klasę. 

Obserwując dzisiejszy pojedynek jedno nie podlegało dyskusji, to Włosi grali pierwsze skrzypce. Dochodziło niestety do kuriozalnych sytuacji w której jeden Włoch "otaczał" czterech Polaków. To co się wydaje absurdem logicznym jednak miało miejsce. Wyszkolenie techniczne, opanowanie piłki pozwalało gościom rozgrywać spokojnie piłkę, tymczasem nasi na widok przeciwnika w panice jej się pozbywali. 

Brak pewności siebie powodował liczne straty piłek i brak szansy na rozgrywanie konstruktywnych akcji. Niestety efektem tego był "brak" Roberta Lewandowskiego na boisku, który był doskonale kryty przez włoskich obrońców a dodatkowo nie dostawał piłek od swoich kolegów. 

Sprawiedliwym wynikiem meczu mogło być tylko zwycięstwo przyjezdnych, ale kto powiedział że piłka nożna to gra sprawiedliwa? Niewiele brakowało a tuż przed końcem meczu, w 89 minucie Karol Linetty nie zdobyłby zwycięskiego gola po jednej z nielicznych składnych kontr naszego zespołu. Tak się jednak nie stało i słusznie, bo zwycięstwo byłoby jak najbardziej niezasłużone. 

Włosi pokazali lepsze wyszkolenie techniczne, ale klarownych sytuacji bramkowych raczej nie potrafili sobie wytworzyć. Co do naszej kadry, to trzeba przyznać, że grają jakby nieco składniej. Być może praca selekcjonera zaczyna składać się w sensowną całość? I piszę to jako "odwieczny" krytyk Jerzego Brzęczka. Można mieć zastrzeżenia co do zbyt dużej rotacji zawodników w polskiej jedenastce, ale mimo wszystko coś jakby zaczęło się układać w boiskowym "zamieszaniu". 

Następny mecz już w środę we Wrocławiu z Bośnią i Hercegowiną. Pierwszy mecz na wyjeździe wygraliśmy, ponowne zwycięstwo zagwarantuje nam pozostanie w Dywizji 1. Początek meczu o godzinie 20:45. 

Polska - Włochy 0:0 

Polska: Fabiański - Bereszyński, Glik, Walukiewicz, Kędziora - Szymański, Krychowiak, Klich, Moder, Jóźwiak - Lewandowski 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Gdansk_Stadion_Energa_1.jpg

Autor: Andrzej Otrębski, https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Andrzej_O 

Obraz skadrowany. 

Zespół Pkt M W R P Br+ Br− +/−
 Włochy 5 3 1 2 0 2 1 +1
 Polska 4 3 1 1 1 2 2 0
 Holandia 4 3 1 1 1 1 1 0
 Bośnia i Hercegowina 2 3 0 2 1 2 3 -1

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz