Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Tradycja będzie podtrzymana

Oie 0fpbsdmmiyni
9 Listopada
23:59 2020

Staropolskie powiedzenie, jak nie kijem go, to pałą, nie pierwszy raz potwierdza swoją słuszność. I tak można by sparafrazować postawę z jednej strony Koalicji Obywatelskiej z lewicowymi przyległościami a z drugiej obozu rządowego, w stosunku do organizowanego corocznie Marszu Niepodległości. 

Co się nie udawało od lat i mimo stawianych przeszkód patriotyczna manifestacja odbywała się, w tym roku jej wrogom poszła w sukurs nieoceniona "pandemia". Słuszność podejrzeń stawianych przeze mnie odnośnie działań rządu i profilaktycznego wprowadzenia "narodowej kwarantanny" by stanąć w poprzek organizacji marszu nie da się już sprawdzić. Wcześniej sprawę rozwiązał słynny propagator kultu poprawności, Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. 

Po aktywnej obecności w marszach pro-aborcyjnych doszedł do wniosku, że zagrożenie koronawirusem na Marszu Niepodległości będzie nieporównywalnie większe. Stroskany epidemiczną wizją uznał za konieczne wydanie decyzji zabraniającej jego organizacji. Patrząc na problem z boku można chyba już uznać Sars-cov-2 za rodzaj wirusa selektywnego. Już wyjaśniam cóż to za mikroorganizm. Trzymając się nieco zdezaktualizowanej nomenklatury, obecnie wirus już nie mieści się w wymienionym w poprzednim zdaniu określeniu, jego selektywność jest oczywista. Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa w swoich decyzjach nie kierował się chyba jakąś małostkowością zabraniając tradycyjnego zdarzenia. Bez wątpienia koronawirus atakuje patriotów ze szczególną skutecznością, feministki oszczędzając z sobie tylko wiadomych powodów. W ten sposób pan Trzaskowski pokazał swoją mniej zwaną twarz, osoby dbającej o polskich patriotów. 

Odwołanie od decyzji prezydenta Warszawy zostało odrzucone przez sąd, w ten sposób Stowarzyszenie Marszu Niepodległości zostało postawione pod ścianą. Rezygnacja z organizacji wydarzenia nie wchodziła w grę. Pozostały dwie możliwości albo nielegalna marsz, wbrew zakazowi ze wszelkimi możliwymi konsekwencjami, policja zapewne nie byłaby tak pobłażliwa jak przy protestach kobiet, albo jakiś legalny substytut. 

Wybrano tą drugą drogę i zamiast Marszu Niepodległości odbędzie się Rajd Niepodległości. Przy takiej imprezie pretekst epidemiczny już nie będzie miał zastosowania. Póki co wolno jeszcze jeździć po ulicach bez ograniczeń. Martwi tylko, to czy organizatorzy będą w stanie zapobiec chaosowi na ulicach stolicy. 

Wszystkich zmotoryzowanych patriotów wypada poinformować, że rajd rozpocznie się 11 listopada o godz. 14 na rondzie Dmowskiego, skrzyżowanie ulicy Marszałkowskiej i alei Jerozolimskich, w centrum Warszawy. Trasa będzie przebiegać w kierunku ronda Waszyngtona, tam kolumna zawróci w stronę Dworca Centralnego i ronda Czterdziestolatka, by powrócić do miejsca startu. O godzinie 13:30 zbiórka uczestników na placu Zawiszy. 

Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/photos/marsz-niepodleg%C5%82o%C5%9Bci-polska-warszawa-2637115/ 

Autor: miclis. 

Pixaabay License. 

Obraz skadrowany. 


O Autorze

 images images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (1)

 1. No avatar 60x60
  partiota śro, 11 lis 2020 14:14:28 +0000

  nacjonalistów nie patriotów. patrioci są na innych marszach. nacjonaliści którzy mieli bronić polki przed najeźdźcami z krajów muzułmańskich ,biją polskie kobiety (znaczy bronią życia niepoczętego :D ) . wiec nacjonalista nie równa się patriota

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor śro, 11 lis 2020 15:01:15 +0000

   Patriotyzm powinniśmy sobie okazywać przez otwarcie na drugą stronę a nie wzajemną walkę. Podziały są najprostszą drogą do zniszczenia Polski, takiej w której musi być miejsce dla ludzi zarówno o lewicowej, jak i prawicowej orientacji. Nie dajmy się szczuć na siebie, hańba prowokatorom! Nauczmy się widzieć w sobie wzajemnie Polaków, obywateli Polski. Na koniec, nie ma czegoś takiego jak życie niepoczęte ;).

Napisz komentarz