Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Trudny mecz w Elblągu

2019.04.10
10 Kwietnia
19:30 2019

Przedostatni zaległy mecz II ligi został dziś rozegrany w Elblągu. Przełożone spotkanie z pierwszej kolejki rewanżowej miało być pierwotnie rozegrane 10 listopada, z przyczyn organizacyjnych przełożono je na 10 kwietnia, czyli dokładnie 5 miesięcy później.

Na szczęście w nieszczęściu wynik widoczny na powyższym ekranie uległ zmianie. Zmianie nie uległa passa Widzewa, który zaliczył kolejny remis dzięki bramce Rafała Wolsztyńskiego w 83 minucie. 10 minut wcześniej gola dla gospodarzy zdobył Jakub Bojas.

Niestety zmiana trenera nie była wystarczającym impulsem dla zawodników i trudno nadal patrzeć z optymizmem na przyszłość klubu. Nowym szkoleniowcem został Jacek Paszulewicz, w poniżej zamieszczonym filmie można usłyszeć jego wypowiedź po wyborze na nowe stanowisko.

Co można powiedzieć po remisie z Olimpią? Zasadniczym i chyba jedynym plusem jest zdobyty punkt, choć trudno nazwać to sukcesem biorąc pod uwagę, że drużyna z Elbląga była ostatnim zespołem w tabeli. Remis poprawił pozycje obu klubów o jedno miejsce. Łodzianie stał się wiceliderem a elblążanie oddali niechlubny tytuł "czerwonej latarni" Gryfowi Wejherowo.

Niezależnie od niezbyt pozytywnego wyniku dla RTS trzeba obiektywnie stwierdzić, że końcowa faza rozgrywek zapowiada się bardzo interesująco. O awans walczy 5 zespołów: Radomiak, Widzew, grudziądzka Olimpia, GKS Bełchatów i Elana. Sześć kolejnych klubów właściwie tylko teoretycznie może dołączyć do czołówki, albo obawiać się degradacji. Między dwunastymi Błękitnymi a ostatnim Gryfem są tylko dwa punkty różnicy, z tej siódemki tylko trzy uratują się przed spadkiem. Wśród nich są dwa zespoły mające do rozegrania ostatni przełożony mecz. Za tydzień w Tarnobrzegu, miejscowa Siarka podejmie dzisiejszych przeciwników Widzewa.

W niedzielę kolejne spotkanie na stadionie przy alei Piłsudskiego. O godzinie 13:05 pierwszy gwizdek a gościć będziemy Pogoń Siedlce. Przyjezdni w zasadzie nie mają o co walczyć, ale oby nie powtórzyła się sytuacja z ostatniego meczy ŁKS-u, kiedy to nie walcząca o nic drużyna stała się przeszkodą nie do przejścia.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz