Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Trzy razy nie

Oie znmvygtvi6de
25 Lutego
16:51 2021

Sięgając pamięcią do niezbyt odległych czasów, większość z nas pamięta o tym jak Polska miała stać się drugą Japonią. Gdy to nie wyszło, to ktoś tam wyskoczył z nowym projektem pod nazwą "Druga Irlandia". Także i tu potwierdziło się, że łatwiej jest wyskoczyć z chwytliwym hasłem a trudniej to zrealizować. Proza życia wspierana z wielkim zaangażowaniem przez, wszechobecnych od lewa do prawa, zwolenników poprawiania swojego bytu kosztem łamania konstytucji i prawa, doprowadziła nas tam gdzie obecnie się znajdujemy. 

Pierwsza od kilku lat ostrzejsza zima właściwie dobiegła już końca a to pokazało w jakim stanie są polskie drogi. Brak mroźnych miesięcy w poprzedniej dekadzie dodatkowo uśpił i tak mocno sennych drogowców a może lepiej stwierdzić - władze miasta. Kilka tygodni niskich temperatur doprowadziło nawierzchnie wielu łódzkich ulic do stanu katastrofalnego. Jazda samochodem przypominała zawody w narciarskim slalomie a brak czujności mógł doprowadzić do bardzo przykrych konsekwencji. 

Dziur w asfalcie było nie mniej, niż w serze szwajcarskim. Może więc powinniśmy starać się być "Drugą Szwajcarią"? Skojarzenie nie do końca ścisłe, ale co tam, następne hasło brzmiące całkiem nieźle. Pełen czarnych myśli kolejny raz udałem się samochodem do pracy, obserwując z wielkim skupieniem stan dróg i... z pozytywnym zaskoczeniem zauważyłem, że Szwajcarią, w złym znaczeniu tego słowa, nie zostaniemy. 

Dzielna ekipa drogowców pracowicie załatała dotychczas pokiereszowaną niemożebnie ulicę Chocianowicką. Dziury załatane choćby prowizorycznie, a tak to wyglądało, dały szansę na niezgubienie koła. Przy potwierdzeniu się prognoz o braku przymrozków do końca kalendarzowej zimy, ZDiT zyskał dwa-trzy miesiące na wymianę nawierzchni w miejscach najbardziej zniszczonych. Oby ten czas został wykorzystany mądrze bo szufelka gorącego asfaltu w dziurach, to rozwiązanie na krótką metę. 

To, że nie zostaliśmy drugą Japonią, czy Irlandią mogło martwić. Obyśmy trwale nie zostali Szwajcarią w najgorszym możliwym drogowym skojarzeniu. Oby prezydent Zdanowska właściwie wykorzystała chudnące zasoby budżetu miasta i zaczęła remontować drogi, które w pierwszej kolejności tego wymagają. 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/asfalt-crack-tle-linia-drogi-315756/ 

Autor: PublicDomainPictures. 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (2)

 1. No avatar 60x60
  ss sob, 27 lut 2021 12:06:36 +0000

  dziura na dziurze, tak wygląda Łódź

 2. No avatar 60x60
  Jan Szałowski czw, 25 lut 2021 21:19:06 +0000

  Jeżeli chodzi o "pierwszą konieczność', to po pierwsze, niech ta władza magistracka w naszej umęczonej małej Ojczyźnie idzie na emeryturę, albo na bezrobotne. To będzie lepsze wyjście, niż ich uparte trwanie na różnych stołkach i stanowiskach. Lepiej im płacić z puli dla bezrobotnych, niż patrzeć i czekać, że może któregoś roku dojdą do sensownych rozwiązań dla miasta. Tylko tyle, że to jest słynne 'czekanie na Godota'!

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor czw, 25 lut 2021 22:36:53 +0000

   Trudno nie uznać sensowności zaprezentowanych poglądów, ja jednak starałem się podejść realistycznie w swoich oczekiwaniach. Życie w obecnym stadium ucieka mocno od racjonalności...

Napisz komentarz