Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Udana sobota

Oie op8chva8xtqk
28 Listopada
23:59 2020

Po wygranych piątkowych kwalifikacjach i z sobotnich wyników możemy być zadowoleni. Skocznia w Kuusamo przywitała zawodników prawdziwie zimową pogodą. W przeciwieństwie do Wisły, tam określenie "sezon zimowy" doskonale wpisywało się do scenerii zawodów. 

Dobre wejście w nowy sezon na własnej skoczni niczego jeszcze nie dowodzi, choć zawody bez kibiców to jednak nie to samo, co przy pełnej albo wręcz przepełnionej widowni. Wyjazd do Finlandii był więc pierwszym prawdziwym sprawdzianem przygotowania kadry do zimy na skoczniach. 

Po wygraniu przez Dawida Kubackiego kwalifikacji nasze nastroje nie mogły być złe. Komplet naszych reprezentantów zdołał zmieścić się w pięćdziesiątce, także dziś w komplecie przeszli do rundy finałowej. Nieco rozczarowała pierwsza próba Kamila Stocha, czy nadal jest to związane z wcześniej sygnalizowanymi przez niego dolegliwościami, czy też jego forma jeszcze wymaga czasu na ustabilizowanie, trudno powiedzieć. Tego chyba nawet nie wie sam zainteresowany. Na szczęście druga próba Stocha była znacznie lepsza i zdołał ostatecznie zająć 12 miejsce, poprawiając się o kilkanaście pozycji. 

Najlepiej wypadli Piotr Żyła i Dawid Kubacki, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce. Poza konkurencją okazał się Markus Eisenbichler, wykonawca dwóch z trzech najdłuższych skoków w zawodach. Jego przewaga nad drugim, Żyłą wyniosła prawie 20 punktów. 

Pozostali nasi zawodnicy także wykonali a nawet przekroczyli "plan", bo dziewiąte miejsce Klemensa Murańki, jedenaste Andrzeja Stękały a nawet 22 Pawła Wąska, to więcej niż moglibyśmy się spodziewać. Jak już wspominałem wcześniej, tylko Kamil Stoch powinien być wyżej, ale bez zbytniej presji, dajmy mu czas a na pewno nas nie zawiedzie. 

Oficjalne wyniki: https://www.skijumping.pl/wyniki/zawody/4411 

Jutro kolejny konkurs, miejmy nadzieję na nie gorsze wyniki. Transmisje telewizyjne na znanych kanałach. 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ruka_Cottage_(6803977986).jpg 

Autor: Timo Newton-Syms, https://www.flickr.com/people/19935963@N00 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic license. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz