Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Ukraina 2022, awantury na Dzikich Polach - cz. I

Oie 0vevf7mc1mlx
29 Stycznia
09:40 2022

Kłopoty z zachodnią cywilizacją na “dobre” można było zauważyć od momentu kiedy lewica zaczęła rugować z życia społecznego BOGA zastępując go RZĄDEM. Wtedy okazało się, że godność i prawa człowieka, jednostki nie są przyrodzone i nie pochodzą od Boga, ale od rządu, na którego wyborcy mimo kwiecistych obietnic mają podobny wpływ jak wierzący na Boga. Świat przygląda się zagrożonej przez Putina Ukrainie, kilkukrotne dawki szczepionek nie pracują, nie potrafią zatrzymać odmiany wirusa zwanej omikronem, a Biały Dom coraz bardziej przypomina Białystok! Otóż wiele osób w administracji Bidena ma swoje rodzinne korzenie w Białymstoku (np. sekretarz stanu Antony Blinken, czy sekretarz skarbu Janet Yellen…). Zgrzybiały młodzieniaszek prezydent Biden vel Brandon przyśpiesza na równi pochyłej (57% niezadowolonych), a jego potencjalny sukcesor wiceprezydent Kamala Harris to taki Hołownia z tą różnicą, że on płacze, a ona się śmieje…

A więc Putin jak odrzucony słowiański kochanek odgrywa swój taniec wojenny wobec Ukrainy, ale jest zbyt cwany aby frontalnie zaatakować chyba, że taki scenariusz powstał gdzieś wyżej u globalistów, a on by jedynie na nim skorzystał. Mogłoby chodzić doraźnie o zepsucie prestiżowej dla Chin olimpiady, albo o strategiczny proces budowania wielkich ponadnarodowych bloków państw co zawsze leżało w interesie podstarzałych chłopaków z NWO. Biedna Ukraina, może ktoś doradzi prezydentowi Zełeńskiemu, że jeśli naprawdę chce zdobyć najnowszą broń powinien pogadać z Talibami, oni mają jej od cholery i na dzisiaj nie mają co z nią zrobić. Z pewnością Talibom brakuje żywności, a pociskami raczej swojej populacji nie wykarmią, więc może warto się dogadać?

Chiny i Rosja to rewizjoniści istniejącego światowego ładu, tak jak Niemcy i Rosja Sowiecka po Traktacie Wersalskim. Na talerzu Chin oczywiście najpierw jest olimpiada, a następnie zamieszanie wokół Ukrainy pomogłoby im w inwazji Tajwanu. Ostatnio rozochocony Putin pisze fantastykę polityczną i kieruje ją do oceny NATO i USA, otrzymał właśnie odpowiedź, tyle, że odmowną. Dlaczego Rosjanie mają przyzwolenie na kontrolowanie Niemiec i Unii Europejskiej poprzez monopol energii? Wydaje się, że obok próby pozyskania przychylności Rosji w nadchodzących rozgrywkach z Chinami jest jeszcze jeden aspekt budowania wielkich bloków regionalnych (od Lizbony do Władywostoku). Czerwona Unia chciałaby obalić rząd w Polsce, Niemcy chcą przeniesienia swojej ekonomicznej ciężkości w politykę. Wraca stary niemiecki sen o rozszerzonej Mitteleuropie, czyli sen (po wykopaniu Ameryki) o dominacji Europy tym razem w porozumieniu z Putinem od Lizbony do Władywostoku. Jednak Rosja Putina kokietuje niemieckie pragnienia chcąc sama ponownie (jak za cara Aleksandra I) poić swoje konie w Sekwanie. Putin to akrobata, europejską lewicę czaruje świętymi ikonami Lenina i Stalina, a dla prawicy jest ostoją konserwatyzmu i ostatnim obrońcą chrześcijaństwa. 

(ciąg dalszy jutro) 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ukraine_1920.jpg 

Autor: Julian Batchinsky, Friends of Ukraine 

Public Domain. 

Obraz skadrowany. 

Część II: http://prawalodz.pl/ukraina-2022-awantury-na-dzikich-polach---cz-ii 

Część III: http://prawalodz.pl/ukraina-2022-awantury-na-dzikich-polach---cz-iii 

O Autorze

Jacek matysiak 300x300

Jacek Matysiak

Jacek K. Matysiak – z wykształcenia i zamiłowania – historyk. W stanie wojennym był internowany w Łowiczu a następnie w Kwidzynie. W Polsce wydawał opozycyjne, studenckie pismo „Nowsze drogi” a Kalifornii „Wiadomości”. Mieszka w USA, w Kalifornii.

Komentarze (1)

  1. No avatar 60x60
    JS nie, 30 sty 2022 01:04:22 +0000

    Dobry początek. Czekamy na ciąg dalszy.

Napisz komentarz