Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

W Ameryce w zasadzie wszystko jasne

Oie kmwxugmutpxq
8 Listopada
23:59 2020

Jak mocno chybionym pomysłem była koncepcja wyborów korespondencyjnych pokazały wybory prezydenckie w USA. Dziękować losowi pozostaje, że ten irracjonalny pomysł ominął nasz kraj. Taki chaos jaki zapanował w Stanach Zjednoczonych, gdzie prawie tydzień trzeba było czekać na poznanie zwycięzcy, doskonale to obrazuje. 

Podliczanie głosów w poszczególnych stanach przebiegało właściwe w trzech fazach. Najpierw na prowadzenie wyszedł Joe Biden, by wkrótce wyraźną przewagę osiągnął Donald Trump. A potem zaczęły dziać się cuda. Kwintesencją dramatycznej odmiany okazała się Pensylwania, gdzie ze znacznej kilkusettysięcznej przewagi dotychczasowego prezydenta nie zostało nie tylko nic, ale ostatecznie jego kontrkandydat wyszedł na prawie 46 tysięczne prowadzenie (zwycięstwo). 

Podobnie, choć na mniejszą skalę, przebiegała sytuacja w Georgii. Sygnałów o możliwych nieprawidłowościach a nawet oszustwach dochodzi sporo. Jeden z głosów na Joe Bidena ma szczególną wartość, bo uzyskał go od obywatela wyjątkowo długowiecznego. Człowiek mający ponad 170 lat, o ile jeszcze żyje i nie doskwiera mu demencja starcza, może przy swoich decyzjach wykorzystać swoje ponad przeciętne doświadczenie i wykorzystać  je do szczególnie mądrych decyzji. Poparcie ze strony takiej osoby ma olbrzymie znaczenie. Można podejrzewać, że do podobnych decyzji doszli inni długowieczni Amerykanie. 

Jakże małostkowe wydają się w tym kontekście ataki przeciwników reprywatyzowanych kamienic w Warszawie. Tym ludziom, o zgrozo, wydawało się podejrzane, że osoby 130-140 letnie jeszcze żyją! Jakież małoduszne jest odbieranie praw do odzyskiwania własności ludziom czekającym na sprawiedliwość nieraz przez 70-80 lat. Czy człowiek żyjący 140 lat, to już ktoś pozbawiony praw obywatelskich? Jak widać, mimo pewnych pozytywnych zmian, nadal daleko nam do standardów zza oceanu. Jesteśmy, tak na oko, mniej więcej 30 lat za nimi. 

Zwycięstwo Joe Bidena powoli staje się faktem, coraz więcej przywódców światowej polityki składa na jego ręce listy gratulacyjne. Według spiskowych, prawicowych koncepcji będzie oficjalnie sprawował stanowisko do stycznia 2023 roku, by następnie zrezygnować z powodów zdrowotnych. Złośliwi powiedzieliby, że powinien to zrobić pierwszego dnia, o ile nie zapomni. 

Dlaczego zatem za dwa lata? Odpowiedź jest prosta, w tym przypadku dokończy jego kadencję przyszła wiceprezydent, Kamala Harris nie tracąc prawa do ewentualnych dwóch następnych. 

Rezygnując na koniec z tonacji żartobliwo-kpiarskiej dodam, że realnym stanie się w USA kilka nowych faktów: 

 • pierwsza kobieta prezydent, 
 • pierwsza osoba od czasów Franklina Delano Roosevelta (wybrany czterokrotnie), pełniąca funkcję, de facto, osoby nr 1 w USA, dłużej niż 8 lat, 
 • pierwsza osoba o skrajnie lewicowych poglądach, jako główny rezydent Białego Domu. 

Oczywiście powyższe należy traktować w kategorii politycznych prognoz, czy raczej spekulacji. Wydają się jednak nie pozbawione podstaw. W objęcie przez nią od razu rzeczywistej władzy, zza pleców formalnie piastującego ten urząd 46. prezydenta USA, nie powinien nikt zasadniczo wątpić. Nieco złośliwe określenie Bidena terminem "Sleeping Joe" nie wzięło się znikąd. 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/illustrations/u%C5%9Bmiech-polityk-cz%C5%82owiek-5621670/ 

Autor: heblo. 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany.

O Autorze

 images images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (2)

 1. No avatar 60x60
  wieczorny pon, 09 lis 2020 23:52:06 +0000

  Zwycięstwo Bidena ogłosiły jedynie amerykańskie media, PAD zaraz - oczywiście - coś skrobnął, ale cały czas sprawa jest otwarta.Nikt nie wie, czym to się zakończy ...

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor wto, 10 lis 2020 00:12:02 +0000

   Jeżeli nie zostaną udowodnione oszustwa, to Biden zostanie prezydentem. Wydaje się, że nie ma w USA takiej znaczącej siły, która by próbowała podważyć wynik wyborów.

 2. No avatar 60x60
  Sleeping Joe pon, 09 lis 2020 17:24:28 +0000

  Całe szczęście. Może zapoczątkuje to wywalenie prawicowych populistycznych radykałów w Europie.

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor wto, 10 lis 2020 00:09:22 +0000

   Radość ze zwycięstwa osoby nie mającej ku temu predyspozycji? Marionetka prezydentem światowego mocarstwa? To powód do radości? Mógłbym zrozumieć satysfakcję ze zwycięstwa Kamali Harris, choć jej poglądy są dla mnie nieakceptowalne, to jednak jest to osoba robiąca wrażenie potrafiącej samodzielnie decydować. Niestety kolejna osoba z lewicy o poglądach totalitarnych na Prawej Łodzi. Nie ma lewicowców potrafiących tolerować odmienne poglądy? Czy lewicę już tylko reprezentują staliniści?

  • No avatar 40x40
   don wto, 10 lis 2020 09:10:13 +0000

   Lepiej stalinista niz don Stanislao, don Gulbino, don Enrico. okaże sie niedlugo że tylko święty nie pukał. Ja polemizować nie mam zamiaru ucieszylo mnie ze normalność wygrała. cieszy również ludzie zaczynają postrzegac ektremizmy prawicowe "Co do konfederacji, pełna zgoda. Świat widzą, jako nakazy, zakazy i ustalanie ram. Oczywiście takich ram, jakie oni uważają, za właściwe." Wlasnie może Biden i Harris moze będą pierwszym kamyczkiem który rozwali brunatna zaraze. Z wolnosciowymi postulatami to europejscy prawicowi populiści wspólnego wiele nie mają . Na szczescie nie da sie obecnie wolności juz odebrać jak to pisowscy faszysci chcieli. Już kobiety ze Szwecji postulują żeby dla Polek aborcja była darmowa u nich. Swiat powoli wraca do normy po wykolejeńcach , oszustach jak Trump. Szkoda tylko Węgrów ktorych Orban spacyfikował i teraz mają rząd oligarchów którzy jak rak drenują gospodarkę. Pis na szczęście jeszcze tak nie zabetonował sie u władzy. Właśnie tego tacy ludzie jak autor nie widzą. Bo niby wolnosc ale ale konserwatywne zasady oczywiscie budowane na wierze , aborcja ale kompromis, ale kościół ale katolicki..Modzi mowia nie. Nie bedzie budowaniania prawa na wprasowanych w głowy zasadach katolickich. Nie bedzie już kompromisow z kosciołem pfu katolickim[na 5 zyjacych kardynałów dwóch umocznych w pedofilię, w tym Stanislao za łapówy to tuszował.] Jakie Wy prawica macie moralne prawo. Żadne. w Ameryce juz to przegonili. Ameryka zawsze była na przedzie do postępu

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor wto, 10 lis 2020 22:44:10 +0000

   Stalinizm był systemem zbrodniczym mającym na sumieniu (sic!) kilkadziesiąt milionów ofiar, można by przytaczać inne lewicowe systemy "poprawiające ludzkość" okupione eksterminacją wszelkiej "zarazy", przynajmniej według ich kryteriów. Pańska wypowiedź jest mocno emocjonalna i w zasadzie mam świadomość, że moja odpowiedź będzie przysłowiowym głosem wołającego na puszczy, ale mimo wszystko po kolei postaram się odpowiedzieć rzeczowymi argumentami na postawione tezy i zarzuty. Nie widzę specjalnie podstaw do określenie między nami zgodności w stosunku do Konfederacji, nijak się ma to do treści artykułu. Pierwszy kamyczek rozwalający brunatną zarazę? Proponuje Pan zarazę w kolorze czerwonym? ;) Wrzucanie całej prawicy do jednego worka jest zabiegiem nie tylko wygodnym, co z gruntu fałszywym, proszę nie iść tą drogą, do rzetelnej oceny tych formacji na pewno nie doprowadzi. Kobiety ze Szwecji dają szansę polskim kobietom analogicznie do Adolfa Hitlera. Co ciekawe dla Niemek ich fuehrer był zdecydowanie mniej tolerancyjny, gdyż uznał aborcję za zbrodnię przeciwko ciału i państwu, zezwalając Niemcom tzw. Aryjczykom jedynie w szczególnych okolicznościach. W wyniku tego nastąpił spadek liczby zabiegów aborcyjnych z 34 698 w 1932 do mniej niż 2000 (średnia z lat 1935–1940). Tymczasem na terenach okupowanych (GG) 9 marca 1943 roku władze III Rzeszy zalegalizowały aborcję w nieograniczonym zakresie. Przypadek? Donalda Trumpa nie będę bronił, bo zwykle wielki biznes czysty nie jest a nie mam odpowiedniej wiedzy na temat. Ciekawi w tym kontekście Pańska ocena Joe Bidena i jego syna pozbawionego właściwego wykształcenia a na dodatek osobnika uzależnionego od narkotyków, który zarówno w Chinach jak i Ukrainie został finansowo wzmocniony odpowiednimi(?) kontraktami. W Chinach umowa na 1,7 mld dolarów a za naszą wschodnią granicą ciepłą i wysoko płatną posadką w zarządzie jednej ze spółek. Czysty biznes a może tylko przypadek? Może dający to dofinansowanie dostrzegli w Bidenie juniorze cechy, których nie dostrzeżono w USA? Orban spacyfikował Węgry? Litości. Proponuję poznać znaczenie tego słowa. Nie rozumiem zarzutu wobec mnie jakobym był zwolennikiem "prawicowego betonu". Zanim Pan zacznie pochopnie wysnuwać bezpodstawne wnioski, proponuję szersze zapoznanie się z artykułami zamieszczanymi na portalu. Wiem, zaraz usłyszę, szkoda czasu na prawicowy bełkot... ;). Nie idealizuję kościoła, ani prawicy. Wszędzie są ludzie wartościowi i jednostki godne pożałowania a nawet pogardy. Proszę otworzyć oczy na swoje środowisko, bo idealizowanie kogokolwiek to samooszukiwanie się. Aha, Ameryka nie zawsze stała na czele postępu, wcześniej był tam Związek Radziecki.

Napisz komentarz