Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

W Zakopanem źle

Oie qe2pulziujgf
14 Lutego
23:30 2021

Powtórny weekend w Zakopanem nie wypadł dla polskich skoków zbyt okazale. Jedynym jasnym punktem było długo oczekiwane podium dla Andrzeja Stękały w konkursie sobotnim. Był on o krok od zwycięstwa, bo brakło mu zaledwie 0,3 punktu i aż trudno tu nie wspomnieć o dosyć powściągliwej ocenie stylu jego skoku w pierwszej próbie, przez polskiego sędziego. Nasz rodzimy arbiter wykazał się "sportową poprawnością" i ocenił Stękałę właśnie o pół punktu mniej, niż większość pozostałych sędziów. Tak więc nasza nowa nadzieja skoków musi poczekać na pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata. 

Zwycięzcą zawodów sobotnich został Ryoyu Kobayashi, który po dłuższej przerwie zanotował swój 17 sukces w historii. Niespodziewanie słabo zaprezentowali się pozostali polscy zawodnicy, no może poza Żyłą, który zajął ósme miejsce. Do finałowej trzydziestki z jedenastoosobowej grupy weszła tylko czwórka. Także poniżej oczekiwań wypadł tegoroczny dominator - Granerud, który tym razem nie zmieścił się na podium, zajmując ostatecznie siódmą pozycję. 

Wyniki zawodów: https://www.skijumping.pl/wyniki/zawody/4434 

W niedzielę konkurs główny poprzedził prolog, wygrał go Dawid Kubacki, przygarniając przy okazji "okrągłą sumkę" dwunastu tysięcy złotych. Dobre złego początki. W zawodach Polacy wypadli słabo, tylko trzech awansowało do finału. Brakło tym razem Andrzeja Stękały, ale jego nieobecność wynikła z dyskwalifikacji za zbyt długie narty w stosunku do wagi zawodnika. Niezbyt to dobrze świadczy o organizacji polskiej kadry, że nikt nie dopilnował niebagatelnego barku wagi aż o jeden kilogram! Szkoda, bo akurat ten skoczek uzyskał najlepszy wynik z polskich reprezentantów i być może miałby okazję ponownie wejść na podium. Przykrym zaskoczeniem był brak awansu Żyły i słaba próba Stocha. 

W drugiej serii słabe wyniki Polaków nieco zatarł Dawid Kubacki, który jako jedyny z naszych wszedł do pierwszej dziesiątki. Poprawił w drugim skoku pozycję, awansując z jedenastego miejsca na szóste. Niedzielnym triumfatorem został Halvor Egner Granerud, było to jego 11 zwycięstwo w bieżącym sezonie. 

Wyniki zawodów: https://www.skijumping.pl/wyniki/zawody/4435 

Niedziela należała zdecydowanie do Norwegów, którzy zajęli 1, 3 i 4 miejsce. Tym samym w klasyfikacji drużynowej zdecydowanie odskoczyli naszej reprezentacji. Aktualnie tracimy do nich już ponad 600 punktów. Równie klarownie wygląda klasyfikacja indywidualna, która wydaje się już definitywnie rozstrzygnięta. W związku z odwołaniem cyklu Raw Air, pozycja Graneruda jest już nie do ruszenia. Ma on przewagę ponad 500 punktów nad drugim Eisenbichlerem. 

Za tydzień konkursy w Rasnovie (Rumunia). Początek najbliższych zawodów w piątek o godzinie 14:15. Transmisje telewizyjne w TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1. 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wielka_Krokiew_winter.JPG 

Autor: Thepiterwayne. 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (1)

  1. No avatar 60x60
    Andrzej Białkowski czw, 18 lut 2021 16:06:10 +0000

    Polacy nie wypadli dobrze, oby na mistrzostwach było lepiej.

Napisz komentarz