Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Wahanie drogą donikąd - cz. I

2019.04.12.1
12 Kwietnia
21:27 2019

Wahanie drogą donikąd, tak można krótko powiedzieć o niezdecydowaniu w uchwaleniu przez Sejm ustawy w sprawie odpowiedzialności za Holokaust. Mija już drugi miesiąc od niesławnych wystąpień podczas anty-irańskiej konferencji w Warszawie. Napominanie a może raczej lepiej powiedzieć besztanie polskiego rządu, tym samym  Polski  i  Polaków, przez   Mike'a  Pompeo   i Benjamina Netanjahu na naszej ziemi i w gościnie jest przykładem szczególnej arogancji. Wymuszanie na Polsce działań niezgodnych nie tylko  z  naszym  narodowym  interesem,   ale   i zasadami prawnymi na których ukształtowano cały świat zachodni jest wyjątkowym nietaktem   i pogwałceniem wszelkich reguł obowiązujących w stosunkach międzynarodowych, tym bardziej między państwami mającymi podobno wspólne cele. Uderzenie ze strony sojusznika jest zaprzeczeniem tego co powinno charakteryzować przyjazne stosunki. 

Pomysł uchwalenia ustawy odnoszącej się do niesławnego aktu 447 amerykańskiego kongresu i pierwszych jawnych krokach będących jego realizacją wyszedł ze strony PiS-u zaraz po zakończeniu warszawskiej konferencji. Zapowiedź jej powstania zaprezentowała na Twitterze rzecznik PiS-u Beata Mazurek.

Po kilku dniach odwołała realizację ustawy z powodu sprzeciwu części posłów jej klubu, którzy kwestionowali tworzenie jakoby działania niemającego żadnych mocy prawnych. Po co zatem rozpoczynano temat, by następnie z niego się bojaźliwie wycofywać?

Coraz silniejsze nagłaśnianie sprawy, poprzez manifestacje Polonii Amerykańskiej a także akcje środowisk narodowych nie pozwoliły jednak "ukręcić łba" sprawie. Dodatkowym bodźcem była niewątpliwie deklaracja Pawła Kukiza, że klub Kukiz '15 nie pozwoli na zamiecenie tak istotnej sprawy pod dywan. Tak też się stało wczoraj, gdy przedstawiciele tego ugrupowania złożyli w Sejmie projekt uchwały ws. amerykańskiej ustawy S.447, o tzw. restytucji mienia żydowskiego.

Czytamy w nim między innymi, cytuję: "„Sejm RP zobowiązuje Radę Ministrów do oficjalnego poinformowania Stanów Zjednoczonych i Izraela, że Polska nigdy nie pokryje żadnych roszczeń za bezspadkowe mienie ofiar II wojny światowej i Holokaustu”.


(dokończenie jutro)

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stanis%C5%82aw_Tyszka_Sejm_2016.JPG

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka w Sejmie (22 January 2016, 11:15:51)

Autor: Adrian Grycuk.

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland license.

Zdjęcie skadrowane.

Część II: http://prawalodz.pl/wahanie-droga-donikad---cz-ii

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz