Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Wahanie drogą donikąd - cz. II

2019.04.13
13 Kwietnia
00:11 2019

Wicemarszałek Piotr Tyszka stwierdził, zgodnie ze wszelkimi zasadami prawa rzymskiego, że "w żadnym porządku prawnym nie istnieje taka instytucja jak zaspokajanie roszczeń, odszkodowań za mienie bezspadkowe". Podczas konferencji prasowej pan Tyszka powiedział o konieczności kategorycznego przeciwstawienia się naciskom amerykańskim i izraelskim.

Polska wszelkie sprawy dotyczące ewentualnych roszczeń załatwiła w latach 60-tych, wypłacając ustaloną wtedy kwotę ustaloną w umowie amerykańsko-polskiej. Niezależnie od tego w geście dobrej woli przekazała istniejące obiekty sakralne żydowskim organizacjom działającym na terenie Polski. Dodatkowego smaczku co do "czystości" żądań grupy amerykańskich Żydów dodaje fakt ewidentnego przemilczenia umowy niemiecko-izraelskiej z roku 1952. Wtedy to rząd niemiecki jako spadkobierca III Rzeszy zobowiązał się do wypłacenia PEŁNEGO ODSZKODOWANIA za wszelkie zbrodnie jakich dokonali Niemcy na WSZYSTKICH TERENACH OKUPOWANYCH, poczynionych na ludności żydowskiej. Polska jako jedyny kraj okupowany w żadnym stopniu nie stworzyła marionetkowego rządu współpracującego z niemieckim okupantem. Nasz kraj był terenem okupowanym, tym samym Niemcy rozliczyli się z Izraelem także za nas, gdyby ktokolwiek mógł mieć jeszcze jakiekolwiek wątpliwości.

Za Holokaust odpowiedzialni byli w pierwszym rzędzie Niemcy, w następnym ich sojusznicy współdziałający w mniejszym, czy większym stopniu z III Rzeszą. Winą można także obciążyć te kraje, które pod okupacją stworzyły pod hitlerowską okupacją rządy podległe najeźdźcy. Swoistą ironią losu jest to, że jedyne państwo które w żadnym stopniu nie uległo niemieckiemu okupantowi stawiane jest fałszywie jako współsprawca masowego mordu na Żydach. Wszelkie zasady logiki i rozumu naruszyła pewna amerykańska dziennikarka obarczająca winą za Holokaust Polaków i jakichś niezidentyfikowanych nazistów. W ustach tej kłamliwej osoby jedynym narodem sprawczym stali się Polacy!

Cieszy postawa Klubu Kukiz '15, że nie pozwalają wyciszyć sprawy. Martwi postawa marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który nie pozwolił na rozpatrywanie projektu na posiedzeniu, argumentując swoją decyzję delikatnością sprawy i koniecznością jej konsultacji z MSZ.

Polityka zagraniczna nie jest sprawą prostą, tym bardziej w takiej sprawie, nie można jej absolutnie prowadzić na kolanach. Kto nie potrafi stawić czoła obcym interesom nic nie osiągnie. Nie zyska szacunku oponentów, stając się obiektem kpin. Nagłaśnianie sprawy nie jest absolutnie uderzeniem w rząd w trudnej sytuacji, ale raczej rodzajem wsparcia w negocjacjach na szczeblu międzynarodowym. Przedstawicielom państwa polskiego zawsze łatwiej jest w tym wypadku powiedzieć, że musi się przeciwstawić bo naród się burzy - vox populi vox Dei. Nic tak nie ułatwia przyjęcia wspólnego stanowiska jak znalezienie się po jednej strony barykady. Nacisk obywatelski, to wsparcie dla rządu.

KONIEC

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pawe%C5%82_Kukiz_(22889599610).jpg

Autor: Piotr Drabik.

This image was originally posted to Flickr by DrabikPany at https://flickr.com/photos/39926655@N04/22889599610. It was reviewed on by FlickreviewR and was confirmed to be licensed under the terms of the cc-by-2.0.

This file is licensed under the Creative Commons Attribution 2.0 Generic license.

Część I: http://prawalodz.pl/wahanie-droga-donikad---cz-i


O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz