Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Walki z kierowcami ciąg dalszy

Oie vefaohrjrmf9
12 Kwietnia
21:09 2021

Żyjemy w świecie irracjonalnym. Od trzech miesięcy nie wypowiadałem się na temat tego co się wokół nas dzieje. Decyzje podejmowane na szczycie, czy to krajowym, czy światowym, normalnie myślącemu człowiekowi mogą wydawać się absurdem. Czy tak rzeczywiście jest? Czy wynikają one z nieudolności, czy też są świadomym, destrukcyjnym działaniem, nie potrafię odpowiedzieć ze stuprocentową pewnością. 

Odejdźmy jednak od problemów związanych z koronawirusem i chaosem tworzonym wokół niego, dziś chciałbym odnieść się do problemów lokalnych, których rozwiązywanie wygląda podobnie. Lokalne władze, z konsekwencją godniejszą szlachetniejszych czynów, prowadzą systematyczną walkę z indywidualnymi użytkownikami dróg. 

Znowu się pojawia pytanie, co jest tego przyczyną? Czy wynika ona z nieudolności, czy też raczej wynika ze świadomego, planowego ograniczania mobilności jednostkowej? Zastanawiające jest, że podobne działania mają miejsce w wielu miastach Polski. Może są to jakieś wspólne ustalenia mające na celu wyeliminowanie prywatnych pojazdów obywateli? 

Gdyby zawężenia ulic, ograniczenia ilości miejsc do parkowania wynikały z często deklarowanej chęci ochrony środowiska, redukcji emisji spalin, etc., to każdy z logicznie myślących doskonale zdawałby sobie sprawę, że efekt jest odwrotny. Odrzućmy obraźliwą wersję dla decydentów, że nie wiedzą co robią. A więc po co te działania? 

Kolejnym uderzeniem w kierowców jest decyzja o podniesienia stawek w strefach płatnego parkowania. Społeczność LDZ Zmotoryzowani Łodzianie zgłosiła do Rady Miasta swoją dezaprobatę przeciwko tym zamierzeniom. Czy zamiast merytorycznego odniesienia się do zgłoszonych zastrzeżeń, pisemny protest zostanie oddalony pod pretekstem braku adresu nadawcy. Byłby to ewidentny wykręt, gdyż pismo zawiera adres e-mailowy organizacji, spełniając tym samym warunek eliminujący anonimowość petenta. 

Na załączonym do artykułu zdjęciu przedstawiamy pismo skierowane do Rady Miasta Łodzi. Warto tu nadmienić, że inicjatywa LDZ Zmotoryzowani Łodzianie nie jest jednorazową akcją, ale systematycznym działaniem mającym na celu walkę o prawa kierowców pojazdów indywidualnych na terenie naszego miasta. 

Pismo zostało wysłane 17 marca i jego inicjatorzy oczekują odpowiedzi a nie pseudo-prawnych zagrywek, przysłowiowego wykręcania się sianem przez łódzkie władze. 

LDZ Zmotoryzowani Łodzianie wyraża wolę znaczącej części łodzian, systematycznie zgłaszając do Rady Miasta i ZDiT-u, zjawiska utrudniające mieszkańcom naszego miasta w przemieszczaniu się. Nie zniechęcają ich próby ignorowania i tzw. spycho-techniki. Jeszcze w styczniu bieżącego roku zgłosili wniosek o włączenie Pasażu Schillera oraz pobliskiego parkingu do pasa drogi publicznej a następnie umieszczenie tam parkomatów.

Miejsca te są systematycznie zajmowane, oczywiście bezpłatnie, przez urzędników UMŁ. Jakoś nikt w magistracie nie wpadł na pomysł znalezienia tam pieniędzy do łatania dziurawego budżetu miasta. Cóż stare powiedzenie, że koszula bliższa ciału, nadal nie dezaktualizuje się. Lepiej podnieść stawki zwykłym mieszkańcom o "bagatelne" 34% a sobie pozostawić darmochę. Efekt finansowy korzystniejszy a przy okazji znacznie przyjemniejszy, grzech nie skorzystać. Oczywiście nie dla zwykłych śmiertelników. Znowu "kłania się" kolejne przysłowie - nie dla psa kiełbasa. 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Piotrkowska_1.jpg 

Autor: https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (1)

 1. No avatar 60x60
  JS pon, 12 kwi 2021 22:36:21 +0000

  Temat ważny, ale zdjęcie strasznie stare - chyba 10-15 lat temu ;)

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor wto, 13 kwi 2021 09:45:08 +0000

   Wolę widok bezmaseczkowców :) .

Napisz komentarz