Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Warto pamiętać

2020.05.28.3
28 Maja
22:39 2020

Coraz bliżej końca maja. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa przedłużono o miesiąc okres składania deklaracji PIT za rok 2019. Ostatnim zapominalskim warto przypomnieć, że dodatkowy miesiąc to jednak tylko 31 dni a nie nieskończoność i lepiej się nie spóźnić, bo gdy państwo hojnie rozdaje środki, to może równie chętnie sięgnąć po "ukryte rezerwy" w kieszeniach podatników. A przekroczenie wydłużonego terminu może zostać ukarane grzywną. Na pocieszenie wszystkim lekkoduchom i innym spóźnialskim podpowiem, że mogą jeszcze poleniuchować jeszcze trochę, bo w związku z tym, że 31 maja wypada w niedzielę, to ostatecznie dopuszczalny jest ustawowo 1 czerwca, czyli poniedziałek.

Skoro 1 czerwca, to przypomnieć wypada o Dniu Dziecka, ale to już chyba zbyteczne, bo tego już potencjalni prezento-biorcy nie zapomną. To przecież nie odrobienie zadanej lekcji, czy wyniesieni śmieci, że też o myciu uszu nie wspomnę.

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/photos/money-bills-calculator-save-256306/

Autor: Michał Jarmoluk (jarmoluk).

Pixabay License.

Obraz skadrowany.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz