Widzew zgasił Znicz

2019.11.08
10 Listopada
14:53 2019

Po rozczarowującej postawie w meczu Resovią, dziś w ostatniej kolejce rundy jesiennej Widzew zmierzył się w Pruszkowie ze Zniczem. Pozornie miał być to spacerek, bo w końcu pruszkowianie znajdują się blisko strefy spadkowej, ale biorąc pod uwagę ciągle nieustabilizowaną formę łodzian, nie do końca wszystko było takie oczywiste.

Ze względu na incydenty na widzewskiej widowni, na dzisiejszy mecz wyjazdowy nie mogła pojechać zorganizowana grupa kibiców RTS. Pojedynek rozpoczął się o godzinie 13:05 i od tej chwili miejscowi bez respektu stawili czoła gościom mającym ambicje nie tylko pierwszoligowe, ale nawet "ekstraklasowe". Do 25. minuty mecz był rozgrywany bez wyraźnej przewagi którejkolwiek z drużyn. Przełomowym momentem stała się druga żółta kartka a w konsekwencji czerwona, dla Kornela Kardasa.

Osłabienie gospodarzy stało się zauważalne, ale dopiero w 41. minucie po strzale Adama Radwańskiego i rykoszecie, widzewiacy przełożyli wizualną przewagę na tzw. konkret. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie, mało kto by się spodziewał, z przebiegu gry, takiego wyniku końcowego i jego rozmiarów.

Słusznie krytykowany za beztroskie zachowanie w końcówce meczu z Resovią, Daniel Tanżyna częściowo zrehabilitował się dobijając z trzech metrów piłkę do siatki gospodarzy (49). Dziesięć minut później po faulu na Marcinie Robaku, on sam jak zwykle skutecznie wykonał podyktowany rzut karny. Przy stanie 0:3 pruszkowianom odebrało chęć do dalszej walki, w tej sytuacji następne gole stały się tylko kwestią czasu.

Tak się też stało. Kolejne trzy bramki strzelili: w 66. minucie po ładnej akcji Kosakiewicza na 0:4 wynik podwyższył Rafał Wolsztyński, osiem minut później Christopher Mandiangu po asyście Robaka strzelił piątego gola, ostatnie trafienie (ponownie) zaliczył Marcin Robak.

Niezbyt udana pierwsza runda rozgrywek II ligi zakończona została wyjątkowo efektownym zwycięstwem. Nie zmienia to faktu, że Widzew zajmuje nadal miejsce poza strefą premiowaną bezpośrednim awansem (3. 34 pkt., 33-15). Czas zacząć wreszcie grać stabilnie i nie wystawiać na zbyt ciężką próbę swoich kibiców. I jakby to powiedział Casanova, każda wierność ma swoje granice.

Już w piątek początek rundy rewanżowej. Do Łodzi przyjeżdża Gryf Wejherowo a początek spotkania o godzinie 19:10. Zapraszamy kibiców, choć oni i tak tego nie potrzebują. Będą i tyle.

Widzew: Wojciech Pawłowski - Łukasz Kosakiewicz, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Kornel Kordas (46' Marcel Gąsior) - Adam Radwański (60' Christopher Mandiangu), Mateusz Możdżeń, Bartłomiej Poczobut, Konrad Gutowski (75' Michael Ameyaw) - Przemysław Kita (65' Rafał Wolsztyński), Marcin Robak.

Znicz Pruszków - Widzew Łódź 0:6 (0:1)

0:1 - Adam Radwański 41'
0:2 - Daniel Tanżyna 49'
0:3 - Marcin Robak 59' - z karnego
0:4 - Rafał Wolsztyński 66'
0:5 - Christopher Mandiangu 74'
0:6 - Marcin Robak 85'