Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Willingen 6. 5, 4...

Oie 9utidqpon4og
31 Stycznia
19:47 2021

Coroczny turniej w Willingen miał dotychczas nazwę Willingen 5, która wynikała jak się łatwo domyślić się po części z lokalizacji zawodów, liczba natomiast już dla niewtajemniczonych taka oczywista nie była. Pięć, bo zaliczano do łącznej klasyfikacji wyniki kwalifikacji do konkursu indywidualnego oraz dwóch serii w dwóch zawodach. 

W tym roku zmodyfikowano zasady a przy okazji i nazwę a więc zamiast Willingen 5, rozegrano Willingen 6 a... wyszło, tak jak wyszło. Nie tylko nie rozegrano 6 serii (z dwoma kwalifikacjami), ale skończyło się na 4. Tak więc może nie Willingen 6, ale zwyczajnie Willingen 4? 

Takie tam zawirowania wokół nazwy miały miejsce za przyczyną "wariującej" pogody, której głównym reprezentantem stały się, zmieniające się na wszelkie możliwe sposoby, podmuchy wiatrów. Przebieg dzisiejszych zawodów odbywał się w sposób mocno absurdalny a głównym dyrygentem całej tej wielkiej orkiestry weekendowej niemocy była pogodowa loteria. Kto miał szczęście, miał wynik a kto nie, to już mogła mu pomóc ponadprzeciętna, wysoka forma. 

Ostatecznie zwycięzcą całego turnieju i dzisiejszego konkursu został szczęśliwy posiadacz obu przywilejów, sprzyjających podmuchów i wysokiej formy Halvor Egner Granerud. Ten niezbyt sympatycznie kojarzący się polskim kibicom zawodnik potwierdził powrót do sytuacji z początku bieżącego sezonu. 

Nie zawiódł, drugi w niedzielę, Piotr Żyła. Pozostali nasi skoczkowie zaprezentowali się zmiennie. Najbardziej ekstremalnymi tego przykładami stali się, z jednej strony nasz as, Kamil Stoch a z drugiej niespełniona nadzieja, Klemens Murańka. Kamil po zwycięstwie w Turnieju Czterech Skoczni ma zmienną formę, pozostaje mieć nadzieję, na jej powrót w drugiej połowie lutego, na mistrzostwach świata. Klemens natomiast, pomimo owej zmienności, zaskoczył, jak to skoczek, bardzo pozytywnie. W piątkowych kwalifikacjach, wreszcie spełnił się choćby częściowo, jako następca Adama Małysza. Poprawił on nie tylko najlepszy wynik polskiego zawodnika w Willingen (Małysz - 151,5m w 2001 roku), ale i ustanowił rekord skoczni - 153 metry! 

Po rekordzie w sobotę skok nie udał się Klimkowi a dziś zajął najlepsze w swojej karierze - czwarte miejsce. Imponująca huśtawka, ale dająca nadzieję, że i on się w końcu obudzi i stanie się wreszcie "nadzieją spełnioną". Przydałoby się, by pojawił drugi młody zawodnik w polskiej kadrze obok Andrzeja Stękały. W tym miejscu nie zapomnijmy o Jakubie Wolnym. 

Wyniki z soboty: https://www.skijumping.pl/wyniki/zawody/4430 

Wyniki dzisiejsze: https://www.skijumping.pl/wyniki/zawody/4431 

Za tydzień zawody w Klingenthal. Początek w sobotę, o godzinie 14:30. Transmisje telewizyjne w TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1. 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Germany_-_Willingen_-_Strycktal_-_panoramio.jpg 

Autor: giggel, https://web.archive.org/web/20161010160419/http://www.panoramio.com/user/1368505?with_photo_id=8744207 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution 3.0 Unported license. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz