Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Witajcie w raju - cz. I

Oie tiysjxn2mbnw
13 Listopada
23:59 2020

Większość z nas zna biblijną historię wygnania Adama i Ewy z Raju. Człowiek nie potrafił podołać próbie na którą został wystawiony i za karę został wygnany z miejsca wiecznej szczęśliwości. Na dodatek za popełniony grzech stał się istotą śmiertelną. 

Wraz ze wzrostem popularności idei ateizmu większość ludzi traktuje to jako legendę, tylko ludzie uważający się za chrześcijan i uznający swoją religię niefasadowo widzą w tym dosłowną relację. Jakby jednak nie traktować przytoczonej historii, faktem jest istniejąca w każdym chyba z nas, chęć do życia pozbawionego trosk i na dodatek, najlepiej w luksusie. Krótko mówiąc, powrót do raju śni się nawet tym, którzy Biblię traktują jako zbiór legend a nawet bajek. 

Nasi pra-rodzice byli doskonali, ale wskutek złego wyboru, utracili tę cechę i stali się istotami ułomnymi. Mijały pokolenia i nasz gatunek potwierdzał wielokrotnie swoimi działaniami, jak daleki jest od ideału. 

Postęp techniczny ostatnich wieków zaczął przywracać nadzieję, na udoskonalenie gatunku Homo sapiens. Nie zawsze szło to w kierunku zgodnym z siedzącym w nas "molem" zwanym sumieniem. Bo wspominana przeze mnie, już jakiś czas temu, eugenika była koncepcją mającą na celu doskonalenie ludzkości. Gdy się okazało, że budząca opór sumienia idea, nie znajduje poparcia w badaniach naukowych, nie zaprzestano innych, kolejnych prób stworzenia "nowego człowieka". 

Nowy, udoskonalony następca naszego gatunku stał się wizją, którą wielu szarlatanów próbowało wcielić w realne kształty. Postęp technologiczny ostatnich dziesięcioleci pozwalał na wiarę w realność udoskonalenia w dosłownym znaczeniu tego słowa. Inżynieria genetyczna to rodzaj rewolucyjnej nauki, której zamierzenia budzą z jednej strony nadzieję, z drugiej zaś całkiem  uzasadnione obawy. 

I oto nadszedł rok 2020 szalone wizje naukowców mogą zacząć się realizować. Doskonałym pretekstem do prób poprawiania Homo sapiens stała się "mniemana pandemia". Coś co dosłownie przewróciło do góry nogami społeczeństwo w globalnej skali. Nie dlatego, że choroba spowodowała takie spustoszenie, ale skoordynowane działania przeprowadzane dla jej zwalczenia. Punktem finalnym miała stać się szczepionka i... oto jest. 

(dokończenie wkrótce)

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/hawaii-wybrze%C5%BCe-beach-ocean-morze-4732106/ 

Autor: Todd Kay (Designtek). 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

Część II: http://prawalodz.pl/witajcie-w-raju---cz-ii 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz