Oie 8e7ui2a4de9f
7 Marca
20:16 2021

Jak co tydzień i dziś skomentuję wydarzenia sportowe weekendu a działo się niemało.

Kończą się dosyć udane Mistrzostwa Świata, gdzie po ubiegłotygodniowym złotym medalu na skoczni normalnej Piotra Żyły, udało się naszej drużynie zdobyć brąz w konkurencji drużynowej. Blisko było nawet złoto, bo niewiele ponad 15 punktów, ale słaba próba Stękały w pierwszej serii i ostatni skok Kubackiego przeważyły na korzyść naszych rywali. W piątek brakło trochę szczęścia, a warunki były mocno loteryjne, i Piotr Żyła mimo bardzo dobrego skoku w rundzie finałowej nie zdołał wejść na podium.

W Toruniu rozegrano Halowe Mistrzostwa Europy. Nasza reprezentacja spisała się bardzo dobrze, bo pod względem ilości zdobytych medali (10) ustąpiliśmy jedynie Wielkiej Brytanii (12). Jednak złoto było tylko jedno (Patryk Dobek - 800 metrów) i to spowodowało, że znaleźliśmy się dopiero na 9 miejscu w klasyfikacji medalowej. Czyli było dobrze, ale mały niedosyt pozostał.

Trwa rewelacyjna forma Roberta Lewandowskiego. W sobotę odbył się kolejny "Der Klassiker", czyli mówiąc bardziej po ludzku (czytaj - polsku) spotkanie w Bundeslidze między odwiecznymi rywalami Bayernem Monachium a Borrusią Dortmund, na stadionie w Bawarii. Mecz zaczął się sensacyjnie, bo już po dziewięciu minutach goście prowadzili 2:0, po golach Haalanda. Nie podcięło to skrzydeł mistrzowi Niemiec, który konsekwentnie wziął się za odrabianie strat. Do przerwy już był remis, po golach Lewandowskiego. Po przerwie przez sporą część czasu trwała wyrównana walka, ale końcówka przebiegła już zgodnie z prognozami. Najpierw Goretzka a potem wynik meczu ustalił nasz narodowy as, kompletując hat-tricka.

Wróćmy na nasze lokalne podwórko. W piątek rozegrano derby łódzkie na stadionie ŁKS. Mecz w rundzie jesiennej przebiegał pod dyktando drużyny z alei Unii, ale ostatnie kolejki ligowe znacznie zmieniły oceny potencjałów obu zespołów i to się potwierdziło podczas spotkania. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości. Po dwóch błędach w defensywie, znowu nienajlepsza postawa Malarza, Widzew prowadził 2:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie role się odwróciły i ŁKS uzyskał znaczną przewagę. Problemy ze skutecznością spowodowały, że ostatecznie gospodarze jedynie zremisowali (2:2). Rewelacyjny był gol wyrównujący przewrotką w 85 minucie zdobyty przez rezerwowego Ricardinho.

Po ostatniej kolejce ŁKS spadł na trzecie miejsce w tabeli. W następnej kolejce wyjazd od Olsztyna (13.III) na mecz ze Stomilem, Widzew będzie gościł Chrobrego Głogów (14.III).

1 Termalica Nieciecza 19 44 33-11 13-5-1 8-3-1 5-2-0
2 Górnik Łęczna 19 38 30-13 11-5-3 8-2-0 3-3-3
3 ŁKS Łódź 19 36 40-23 11-3-5 6-2-2 5-1-3
4 GKS Tychy 19 36 30-16 10-6-3 7-2-2 3-4-1
5 Arka Gdynia 19 32 27-18 9-5-5 5-2-2 4-3-3
6 Radomiak Radom 19 31 24-16 8-7-4 4-3-2 4-4-2
7 Miedź Legnica 19 30 34-25 8-6-5 4-6-1 4-0-4
8 Puszcza Niepołomice 19 26 22-22 7-5-7 6-2-3 1-3-4