Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Wygrana była blisko

Oie awurvlmx23eh
16 Stycznia
23:59 2021

W pięknej zimowej atmosferze..? Stop! Sam śnieg nie oznacza atmosfery zawodów, tak charakterystycznych dla corocznych kibicowskich zlotów pod Wielką Krokwią. W tym roku ciągnący się od miesięczny obłęd koronawirusowy zebrał kolejną ofiarę - weekend skoków w Zakopanem. 

Jakże żałośnie wygląda sceneria - puste trybuny pokryte flagami nieobecnych kibiców. Miejmy nadzieję, że powoli budzące się z bierności polskie społeczeństwo powoli odwróci ten irracjonalny trend i wrócimy do normalności, bez tego irytującego dodatku "nowa". 

Po piątkowych kwalifikacjach, w których niestety Piotr Żyła został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy strój, dziś odbyły się zawody drużynowe. By pierwsza seria miała jakikolwiek sens, czyli wyłonienie finałowej ósemki, dokooptowano trochę na siłę zespół włoski. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego złożona została nieco wbrew obowiązującym zasadom dla zawodów indywidualnych, bo dwóch z jej członków nie ma nawet punktów w Pucharze Kontynentalnym a to automatycznie pozbawia ich prawa do startów w Pucharze Świata. 

Zgodnie z oczekiwaniami Włosi odpadli, choć przez parę chwil byli blisko wyprzedzenia Szwajcarii. Nas reprezentowało aktualnie czterech najlepszych skoczków: Stoch, Kubacki, Żyła i Stękała. Od drugiej rundy pierwszej serii objęli oni prowadzenie i było ono na tyle wyraźne, że do trzeciej rundy drugiej serii wydawało się niemożliwością oddanie tej pozycji konkurentom. 

Niestety nasz rewelacyjny pewniak i sensacja ostatnich tygodni, Andrzej Stękała nie podołał niekorzystnym podmuchom i spadliśmy na drugie miejsce. Prowadzenie objęli Austriacy i nie oddali go do końca. Trzecie miejsce zajęli Norwegowie. Bardzo słabo spisali się Niemcy zajmując dopiero miejsce szóste. 

Wyniki zawodów: https://www.skijumping.pl/wyniki/zawody/4426 

Jutro skoki indywidualne. Miejmy nadzieję na dobre wyniki i rehabilitację Stękały. Transmisje telewizyjne jak zwykle na TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1. 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wielka_Krokiew_-_Zakopane_2006.jpg 

Autor: https://en.wikipedia.org/wiki/pl:User:Maciej300888 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 Generic license. 

Obraz skadrowany.  

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz